Львівські лікарі врятували підлітка зі смертельним пораненням від уламка російської ракети
У Львові лікарі врятували підлітка із Лисичанська Луганської області, який отримав важку травму під час ракетного обстрілу міста російською армією: уламок розміром 4 сантиметри пройшов через шию, грудну клітку та застряг у легені.
Про це розповіли в дитячій лікарні св. Миколая, пише Укрінформ.
За словами дитячого хірурга Дмитра Грицака, 13-річний Святослав вижив дивом, оскільки його поранення вважається смертельним. Хлопцю пощастило, що не були ушкоджені магістральні судини — тоді б він загинув на місці. Підлітку вчасно надали кваліфіковану першу допомогу, а після цього евакуювали потягом до Львова.
“Операція була дуже складна, оскільки уражена вся легеня, яка просто перетворилася на гематому, але все пройшло успішно”, — розповів хірург.
Мама хлопця Олена Ричкова розповіла журналістам, що син отримав поранення 9 травня, коли росіяни святкували день перемоги. Обстріли в Лисичанську тієї доби не вщухали. Спочатку вони з сином та чоловіком були в бабусі, але як стало трохи тихіше, вирішили повернутися додому в інший район.
Російська ракета прилетіла неподалік від їхнього будинку. Після вибуху родина не одразу зрозуміла, що сталося. Чоловік кинувся до сусіда, який постраждав, а жінка повернулася до сина, побачила в нього на шиї рвану рану і кров.
“Я відразу притиснула те місце рукою і знала, що ні в якому разі не можна відпускати. Він то приходив до тями, то втрачав свідомість, і все просив води”, — згадує Олена.
Коли хлопець пив, мати просто під рукою відчувала, як хлюпало, тож затискала рану ще щільніше. Згодом батьки знайшли широкий пластир і легко обв’язали шию, перекис лили просто зверху.
Сусіди допомогли доправити хлопця з батьками до швидкої. Звідти до шпиталю у Бахмуті їх відвезли військові, проте місцеві лікарі сказали, що вони не зможуть зробити операцію такої складності.
Святослава на ніч залишили в реанімації, а наступного ранку відвезли на евакуаційний медичний поїзд на Львів.
“Ми їхали в червоному вагоні-реанімації, де сина під’єднали до різних сучасних апаратів, щоб він міг дихати. Після прибуття лікарі сказали, що відразу оперувати не можна, бо стан дуже важкий, тому слід спочатку його стабілізувати”, — розповіла мама хлопця.
Підліток провів у реанімації десять днів. Медикам вдалося видалити уламок під час операції, але пошкоджена легеня тривалий час не запускалася.
Тільки недавно хлопця перевели у звичайну палату — дихання відновилося лише після двох бронхоскопій.
У Святослава є ще два брати. Старший, якому 28 років, вважається зниклим безвісти. Він проживав у Боярці на Київщині, яку окупанти обстріляли у березні. Востаннє він виходив на зв’язок 10 березня.
Військові розповіли Олені Ричковій, що його документи знайшли, але серед вбитих і поранених чоловіка не було.
“Сподіваємося, що Святик одужає, і ми обов’язково знайдемо його брата”, — сказала жінка.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.