Львів: суд став на бік активіста в справі про ймовірне порушення карантину на мітингу #SaveФОП

Дата: 27 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Галицький районний суд Львова не виявив порушень правил карантину в діях підприємця Владислава Орлова, який 1 травня вийшов на мітинг до міської ради з вимогою зняти карантинні обмеження для малих підприємців.

Про це активіст розповів у коментарі виданню ZMINA.

Суд повністю став на мій бік і закрив адміністративне провадження за відсутністю складу правопорушення, тобто фактично визнав мою правоту“, – зазначив він.

Засідання відбувалося 27 травня. Суд дослідив відео з нагрудного реєстратора поліцейського й ухвалив рішення.

                 Фото з фейсбук-сторінки Владислава Орлова

1 травня у Львові підприємець Владислав Орлов, який є головою громадської організації “Ліга підприємців України” та учасником руху “Save ФОП”, оголосив одиничний пікет з вимогою “відновлення конституційного права на працю”, яке було обмежене у зв’язку з карантином. Напередодні чоловік повідомив місцеву владу про свій намір провести акцію.

За словами чоловіка, 1 травня на одиничні пікети біля міської ради Львова вийшли одночасно близько ста людей. Подія тривала приблизно дві години, після чого Орлов зібрав підписи під вимогами мітингувальників до міського голови та обласної ради, і всі розійшлися. 

Як зазначає активіст, усе відбувалося мирно, демонстранти дотримувалися дистанції, мали на собі маски й рукавички, і протягом мітингу питань у поліції до учасників не виникало. Але після його завершення до Владислава Орлова підійшов офіцер поліції і запропонував поїхати в Галицький райвідділ, а коли активіст відмовився, склав на місці адміністративний протокол про порушення карантину. На запитання Орлова, які в поліції є докази вчинення ним правопорушення, йому показали відео з реєстратора, де стояли люди в медичних масках, серед яких “десь там” мав бути й він, а також допис у вайбер-групі підприємців, де активіст повідомляв про свій намір вийти на одиничний пікет під стіни львівської міськради.

На думку юристів Української Гельсінської спілки з прав людини, які аналізували ситуацію, Владислав Орлов, як і будь-який інший підприємець, має право виходити на пікет, організований ним самим, дотримуючись усіх карантинних правил. Окрім того, правозахисники вказали на вибірковість переслідування: згідно з текстом протоколу, порушення становило саме те, що одиничний пікет зібрав багато людей, але водночас до відповідальності працівник поліції намагається притягнути не тих осіб, які зібралися під час проведення пікету, а особу, яка подала повідомлення про його проведення.

Моніторинг ЦГС та УМДПЛ, який організації проводили з 4 до 15 квітня, зафіксував 41 випадок порушень прав людини з боку правоохоронців у зв’язку із запровадженням карантину, а наступний етап – з 15 квітня по 20 травня – ще 71 інцидент. Зокрема, йдеться про порушення свободи мирних зібрань, свободи пересування тощо.

Тим часом дослідники Центру прав людини ZMINA зафіксували 23 випадки переслідувань громадських активістів в Україні за період з 1 січня до 27 березня цього року. Йдеться про фізичні напади, псування майна, дискредитаційні кампанії, погрози тощо. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: