1300 візитів у місця несвободи: екс-команда Омбудсмана про те, чим пишаються

Дата: 15 Травня 2018
A+ A- Підписатися

За шість років офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини провів 1300 візитів у місця несвободи в рамках Національного превентивного механізму.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомила екс-Омбудсман Валерія Лутковська, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Окрім запровадження Національного превентивного механізму, офіс Лутковської запровадив інститут громадського розслідування порушення прав людини в діяльності правоохоронних органів, моніторинг дотримання прав людини під час здійснення судочинства, заснував “Школу з прав людини” та, за словами Ірини Кушнір, яка працювала в офісі на посаді начальниці управління з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації, здійснив прорив у сфері доступу до публічної інформації.

“Пройшло два місяці (з моменту завершення каденції на посаді Омбудсмана – ред.), і це був час для того, щоб подумати, що ми встигли зробити за ці шість років. Я говорю “ми”, адже це була командна робота. Ми прийшли разом, відпрацювали та пішли”, – розповіла Лутковська.

За останні чотири роки офіс Омбудсмана подав понад 30 конституційних скарг, які були пов’язані із захистом персональних даних, доступу до інформації, доступу до суду, стандартів ефективного розслідування випадків катування та права на повагу до приватного життя.

Також Валерія Лутковська зазначила, що пишається ухваленням Київської декларації, завдяки якій з непідконтрольних територій Донбасу вдалось вивезти 166 українців, ув’язнених до початку конфлікту, та 12 осіб, які відбували покарання на території окупованого Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: