Луценко поїхав до Гааги на переговори щодо злочинів Майдану
Генеральний прокурор України Юрій Луценко увечері 20 листопада вирушив до Гааги на переговори з представниками Міжнародного кримінального суду про злочини проти активістів Майдану.
“Неділя, вечір. Курс на Гаагу. Попереду переговори із представниками Міжнародного кримінального суду. Обговорення можливості розгляду МКС злочинів, вчинених проти учасників Революції Гідності”, – написала вона.
Нагадаємо, у лютому 2014 року Верховна Рада прийняла заяву в МКС про визнання Україною юрисдикції суду про вчинення злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави під час Євромайдану.
Однак суд у Гаазі у 2015 році не виявив ознак масштабності і системності в переслідуванні активістів під час Євромайдану.
У жовтні адвокати Небесної Сотні та родичі загиблих самостійно зібрали і передали в Міжнародний кримінальний суд нові матеріали, які свідчать про вчинення злочинів проти євромайданівців.
У поданні, який готували адвокати Павло Дикань, Роман Маселко, Олександра Яценко, Марина Ліліченко, Маркіян Галабала та Вікторія Дейнека, описуються скоєні злочини не лише в Києві, а й в інших обласних центрах по всій Україні.
У листопаді в офісі прокурора Міжнародного кримінального суду повідомили, що суд вирішив продовжити розгляд можливості розслідування злочинів проти активістів Евромайдана і готовий переглянути свій минулорічний негативний висновок після отримання нових документальних свідчень від громадських організацій.
МКС є першим в світі постійним міжнародним судом з юрисдикцією щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Основним принципом роботи суду є принцип комплементарності, що полягає в тому, що суд втручається у розгляд тих чи інших справ тільки тоді, коли національні правові системи не в змозі або не бажають розслідувати і притягати до відповідальності осіб, винних у геноциді, злочинах проти людяності і воєнних злочинах.
2 червня народні депутати України ухвалили зміни до Конституції у частині правосуддя, у яких передбачено відтермінування можливості ратифікації на три роки Римського статуту МКС. Правозахисники вказали на низку недоліків в ухваленому документі.