Луценко назвав “проханням” вимогу ГПУ надати доступ до внутрішніх документів “Нового времени”

Дата: 21 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Очільник Генеральної прокуратури Юрій Луценко назвав вимогу відомства надати доступ до внутрішніх документів редакції “Нового времени” проханням та не побачив у таких діях утиску журналістської діяльності.

Про це Луценко заявив під час інтерв’ю, частину якого на своїй сторінці у Facebook виклала журналістка СТБ Альона Лунькова.

За словами Луценка, журналісти, які бачать у вимозі утиски своїх прав, можуть звернутись до нього безпосередньо, або до відомства у письмовій формі.

“Про жодний утиск журналістської діяльності не йдеться. Слідство інколи потребує даних, які публікують журналісти. Не для того, щоб розслідувати роль журналістів, а для того, щоб виявляти витоки всередині правоохоронних органів, а також інколи отримувати невідомі слідству факти. І тоді ми не маємо іншого варіанту, як звертатися із проханням надати інформацію від ЗМІ. І не більше того”, – сказав очільник ГПУ.

Луценко також підкреслив, що постанова про надання доступу до внутрішніх документів редакції не передбачає жодних наслідків для видання та журналістів.

“Жоден журналіст і жодне видання, крім тих, які пропагандують антидержавну діяльність і підтримують кремлівську практику, в Україні за мою каденцію не потерпіли і не потерплять”, – зауважив він.

Нагадаємо, що 4 лютого суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції і до всіх матеріалів, які надсилав на електронну пошту видання його журналіст Іван Верстюк. Він автор цілої низки резонансних розслідувань, зокрема про корупцію в оборонних закупівлях.

Речник ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що слідчі прокуратури були вимушені отримати доступ до матеріалів “Нового времени” через суд, оскільки власник інформації ТОВ “Видавничий Дім “Медіа-ДК” відмовився надавати необхідні для розслідування матеріали.

19 лютого Медіарух заявив, що розцінює дії Генпрокуратури та рішення Печерського райсуду щодо надання доступу до матеріалів видання “Новое время” як тиск на свободу слова.

Комітет захисту журналістів (CPJ) розкритикував українську прокуратуру через тиск на видання “Новое время”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter