Лубінець: Міжнародна спільнота має долучитися до повернення всіх українських дітей, депортованих до Росії

Дата: 16 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Представники міжнародних організацій та країн-партнерів мають сприяти комунікації між представниками України та РФ щодо ефективного, безпечного та безумовного повернення в Україну всіх дітей, депортованих до Росії.

Таку думку висловив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець під час презентації спеціальної доповіді “ПЕРЕОПИЛЕНІ. Системна російська політика знищення української ідентичності дітей”, передає ZMINA. 

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. Фото: Дмитро Лубінець
Нині вже 40 держав приєдналися до Міжнародної коаліції щодо повернення українських дітей, і Лубінець висловив сподівання, що ця кількість партнерів постійно зростатиме.
 
Він попросив їх долучатися до складу учасників і працювати в межах Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, активізувати зусилля з отримання від уповноважених органів РФ інформації щодо кількості та місця перебування дітей, депортованих до Росії або переміщених у межах окупованих територій. Донині невідомо, скільки насправді українських дітей вивезли до Росії.
 
До того ж до переміщення й мілітаризації підлітків з окупованих територій України влада РФ долучила представників Білорусі.  Дітей часто вивозять на так звану реабілітацію та оздоровлення до Мінська, Могильова чи Гомеля.  Там їх влаштовують у військово-патріотичні табори, розповідають про нібито українських націоналістів, які чинять терор, а також про нібито добрих росіян, які всіх рятують.

Тож Лубінець звернувся до міжнародної  спільноти з проханням брати активну участь у засіданнях з реалізації Української формули миру: “Зокрема, пункту 4 цієї формули, яка передбачає повернення депортованих дітей до України, і вимагати безумовного повернення в Україну всіх дітей, вивезених до Росії. Шановні колеги, шановні дипломати, ми розуміємо, що разом ми можемо це зробити”.

Повернути дітей важливо ще й тому, на думку Уповноваженого, що для керівництва Росії українські діти – це як ресурс для своєї армії.

“Всі ці дії, які ми перелічуємо (депортація, асиміляція, підміна освіти, пропаганда. – Ред.), і процеси примусової паспортизації, мобілізації – це все має ознаки геноциду. На мій погляд, має бути чітко зафіксовано, що українські діти для російської влади – це ресурс для майбутньої агресії чи продовження агресії з боку РФ. І неважливо, проти кого вони будуть воювати”, сказав він.

У цьому його підтримала й голова правління Громадянської мережі ОПОРА, співзасновниця ICUV Ольга Айвазовська. Адже насамперед найактивніше на так звану спецоперацію мобілізовували бурятів, тувинців, кримських татар.

Айвазовська зауважила: що довше підлітки перебувають під впливом російської пропаганди, то більше можливість, що вони стануть до лав російської армії.

“Ми це бачимо на прикладі молоді з Криму та з раніше окупованих територій. За 10 років російського впливу (а ми вже бачимо, що війна триває на виснаження й може тривати довго) діти, яким було під час окупації 14 років, воюють проти України”, – каже Айвазовська.

Нагадаємо, що раніше з окупованої Луганщини до оборонно-спортивного табору “Авангард” у Волгограді вивезли понад 130 дітей. Підлітків навчали інженерної, тактичної та вогневої підготовки, тактичної медицини, керування та протидії БпЛА, парашутної підготовки. 

А перед тим школярів з окупованих Донеччини та Луганщини вивезли до Москви на історико-патріотичні збори або так звані “Місцева національно-культурна автономія білорусів міського округу Мелітополь”, Рух “Союз” та “Земляцтво Донбасу” організували переміщення 32 українських дітей з окупованого росіянами Мелітополя до Білорусі. 

Загалом окупаційна влада має в планах відправити понад 2,5 тисячі українських дітей з окупованих територій Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запорізької області до військово-патріотичних таборів РФ, де їх навчатимуть військової справи та вчитимуть “по-справжньому любити Росію”.

Фотографія обкладинки: Save Ukraine 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter