Лощинівська трагедія: версія прокуратури не підтверджується висновками експерта в суді

Дата: 14 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У суді експерт, що вивчав матеріали справи щодо вбивства дівчинки в Лощинівці, яке призвело до погрому ромських будинків, не зміг підтвердити версію прокуратури стосовно часу смерті.

Про це повідомляє Центр правового моніторингу.

Засідання у справі проти Михайла Чеботаря, якого звинувачують у вбивстві 8-річної дівчинки, проходило 10 грудня. Судді допитували за допомогою відеозв’язку співробітника Ізмаїльської філії Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи Олега Галева. Під час слухання Галев не зміг підтвердити версію прокуратури про те, що вбивство Ангеліни Мойсеєнко сталось о 2:30 ночі.

Відповідаючи на запитання другого адвоката захисту Сергія Іваніва, експерт розповів, що, визначаючи час смерті, він також використовував метод утворення ідіомускулярної пухлини. Вона спостерігається в термін 6–8 годин після смерті від різкого удару по середній третині двоголового м’яза плеча тупим предметом з вузькою поверхнею. У висновку він наголосив, що “орієнтовний” час смерті дівчинки (від 22:00 до 1:25) досить далеко перебуває від часу, який визначило звинувачення (2:30–3:00).

Наприкінці серпня 2016 року мешканці села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили будинки представників ромської меншини після того, як чоловік нібито ромської національності був звинувачений у вбивстві 9-річної дівчинки. Розлючені мешканці села погромили переважно хати людей, які оселилися тут три роки тому. У результаті один дім був підпалений, в інших – пошкоджені меблі, вибиті шибки. Згодом громада села Лощинівка зажадала виселити з населеного пункту всіх представників ромської національності. Ромські родини були змушені виїхати з Лощинівки.

У серпні цього року Одеський окружний адміністративний суд визнав, що рішення сільського голови щодо виселення з Лощинівки ромів містить ознаки дискримінації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter