Литва лобіює питання невизнання ЄС російських паспортів жителів ОРДЛО

Дата: 06 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Литовські дипломати працюють над питанням невизнання Європейським Союзом російських паспортів, виданих мешканцям Луганської та Донецької областей України після 24 квітня цього року.

Про це повідомляє видання Delfi.

Початок активних обговорень щодо координованої відповіді на рівні ЄС підтвердили після рішення міністерства закордонних справ Естонії не визнавати російське громадянство жителів ОРДЛО, яке РФ надало людям після 24 квітня поточного року.

“У цей момент у Брюсселі ведуться дискусії, в яких держави-члени разом з відомствами ЄС шукають способи, як реалізувати технічно скоординовану і єдину політику ЄС щодо невизнання таких паспортів. Ми дотримуємося позиції про те, що, коли Єврокомісія затвердить відповідні заходи, всі члени ЄС на ґрунті загального підходу і спільно не визнають ці паспорти. Якщо не вдасться прийти до спільної згоди, будуть запроваджені односторонні заходи”, – зазначили у МЗС Литви. 

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав, чому ідеї стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів суперечать українським законам та міжнародним документам у сфері прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: