Лідерами цифрової трансформації у 2024 році стали Львівська, Дніпропетровська та Одеська області – Мінцифри
Львівська, Дніпропетровська та Одеська області стали лідерами цифрової трансформації у 2024 році, посівши перші три місця в рейтингу за Індексом цифрової трансформації регіонів.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

Цей Індекс є одним з ключових інструментів для оцінки рівня цифровізації країни. Його максимальне значення становить 1 бал, а сам показник враховує рівень розвитку економіки, цифрових навичок населення, інфраструктури, надання публічних послуг та процесів цифровізації на місцях. У 2024 році для оцінки використовували дев’ять показників: інституційну спроможність, розвиток інтернету, роботу Центрів надання адміністративних послуг, запровадження режиму “без паперів”, цифрову освіту, представлення області у цифровому просторі, доступність базових електронних послуг, цифрову трансформацію в окремих галузях та реалізацію індивідуальних проєктів керівників цифрової трансформації (CDTO).
Найвищі результати отримали такі напрями, як доступність базових електронних послуг (0,759 бала), рівень інституційної спроможності (0,687) та розвиток інтернету (0,686). Водночас найменше балів набрало впровадження режиму “без паперів” – 0,421.
Результати аналізу свідчать, що середнє значення Індексу в Україні склало 0,497 бала. Найкращі результати продемонстрували Львівська область – 0,850 бала, Дніпропетровська – 0,844 та Одеська – 0,805 бала.
Також дослідження дозволило визначити рівень забезпеченості соціальних закладів доступом до інтернету. Відкриті Wi-Fi зони функціонують у близько 10 тисячах шкіл, понад 5 тисяч бібліотек та більш ніж тисячі соціальних закладів.
Цього року Індекс вперше включив новий показник – індивідуальні проєкти CDTO. Він дозволяє керівникам цифрової трансформації в обласних військових адміністраціях самостійно визначати пріоритетні напрями цифровізації відповідно до потреб регіону. У 2024 році в межах цього напряму реалізували 125 проєктів, серед яких 13 екологічних ініціатив, 17 проєктів із кібербезпеки та 15, повʼязаних з обороною. Деякі з них стали основою для масштабування на інші регіони, зокрема створення навчальних центрів операторів безпілотних літальних апаратів.
Нагадаємо, що станом на кінець листопада 2024 року в Україні зацифрували вже 37 соціальних послуг.
Фото обкладинки: Департамент цифрової трансформації