Лідерам кримських татар не дали виїхати до Анкари на конгрес

Дата: 03 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Більшості членів Меджлісу завадили виїхати на Світовий Конгрес кримських татар, який проходив 1-2 серпня в Анкарі.

Як зазначено в повідомленні на сторінці Меджлісу кримськотатарського народу в Facebook, 31 серпня члени Меджлісу кримськотатарського народу Енвер Куртієв, Зейнур Якубов і Динара Сейтгазієва мали намір виїхати за кордон для участі в роботі II Всесвітнього Конгресу кримських татар.

Однак дорогою зателефонував слідчий і повідомив про те, що на 1 серпня Енверу Куртієву потрібно з’явитися на допит до Слідчого комітету РФ по Республіці Крим. Членам Меджлісу довелося повернутися назад, в результаті більшість з них були позбавлені можливості брати участь у II Всесвітньому Конгресі кримських татар.

Нагадаємо, першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялю, заступнику глави Міллій Меджлісу Ільмі Умерову, голові Центральної виборчої комісії Курултаю кримськотатарського народу Заїру Смедляєву, а також голові Сімферопольського регіонального меджлісу Леммару Юнусову були видані повістки на допит на 1 серпня 2015 року.

Як відомо, 26 лютого 2014 року проросійські сили організували мітинг з тим, щоб Верховна Рада Криму звернулася до Володимира Путіна з приводу необхідності приєднання Криму до Росії. У відповідь кримські татари зібрали ще більше людей та відтіснили проросійських активістів від будівлі кримського парламенту. В результаті сутичок загинуло двоє людей. Слідчий комітет РФ порушив за цим фактом кримінальну справу. За словами лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, дії окупаційної влади у даному випадку були абсурдними, адже мітинг відбувався до того, як Крим був оголошений частиною Російської Федерації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: