ЛГБТ-активіст програв суд у справі про відмову пекарні готувати торт із написом на підтримку гей-шлюбів

Дата: 08 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Активіст за права геїв Ґарет Лі програв судову справу проти пекарні у Північній Ірландії, якою керують християни. Власники відмовилися пекти торт із написом на підтримку гей-шлюбів. Крапку в цій суперечці, яка тривала 7 років, поставив Європейський суд з прав людини.

Про це повідомляє BBC.

Джерело: twitter.com/SMurphyTV

Оскільки позивач, не зміг навести свої аргументи щодо Європейської конвенції з прав людини перед владою Великої Британії та не використав усі судові шляхи у Британії, суд постановив, що скарга є неприйнятною.

Заявник не посилався на свої права за Конвенцією на жодному етапі національного провадження. Оскільки він не вичерпав національні засоби правового захисту, заява була неприйнятною“, – постановили судді ЄСПЛ в остаточному рішенні.

Судова тяганина розпочалася ще у 2014 році. У травні Ґарет Лі замовив у пекарні Ashers в місті Белфаст торт із зображенням персонажів дитячого шоу “Вулиця Сезам” із підписом “Підтримайте гей-шлюби”.

Пекарня спочатку прийняла замовлення, але через два дні скасувала його, заявивши, що цей припис суперечить їхнім християнським віруванням.

Лі у свою чергу стверджував, що пекарня дискримінувала його на підставі сексуальної орієнтації та політичних переконань, відмовляючись виконати його замовлення.

Суд Північної Ірландії у травні 2015 року задовольнив позов, призначивши компенсацію в розмірі 500 фунтів. Лі повідомив, що гроші підуть на благодійність.

Але у жовтні 2018 року Верховний суд Британії прийняв інше рішення і вирішив, що відмова пекарні робити торт зі слоганом на підтримку гомосексуальних шлюбів не мала дискримінаційного характеру.

Після цього чоловік вирішив звернутися до Європейського суду з прав людини. Там його позов розглянули сім суддів, які більшістю голосів вирішили, що заяву слід відхилити.

Повідомляється, що британська комісія з питань рівності витратила на цей процес понад 250 тисяч фунтів державних коштів. Вартість торту у пекарні – 36,50 фунтів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: