Латвійський регулятор звинуватив “Россию-24” у розпалюванні ненависті

Дата: 15 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Національна рада з питань електронних ЗМІ Латвії висунула звинувачення телеканалу “Россия-24” в розпалюванні ненависті.

Про це йдеться у відповідній заяві відомства. 

Порушення виявили під час моніторингу ефіру каналу. Експерти побачили розпалювання ненависті у випуску новин про очільника країни Егілса Левіца, якого російські журналісти звинуватили в дискримінації російської меншини Латвії. 

Ефір телеканалу транслювали 19 кабельних операторів, проти яких уже порушили справи. 

“У латвійському інформаційному просторі немає місця для мови ненависті, і нацрада продовжить моніторити програми, недоброзичливі до Латвії”, – сказав Іварс Аболіньс, заступник голови NEPLP.

Як відомо, нещодавно суд у Люксембурзі вирішив, що влада країн ЄС може переводити виключно на платне мовлення канали, які пропагують ненависть. Таким чином, суд підтримав рішення Литовської комісії з радіо і телебачення, яка в травні 2016 року зобов’язала ретрансляторів на один рік перевести російськомовний телеканал NTV Mir Lithuania в пакет програм, доступних лише після внесення додаткової плати.

Телеканал, як тоді зазначали литовські регулятори, пропагує ненависть, ворожнечу та дезінформує користувачів у своєму ефірі. Зокрема, як було встановлено, російські журналісти розповідали литовцям, що їхня влада нібито проводить неонацистську внутрішню політику, яка загрожує російській національній меншині в країні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter