Лариса Гольник продовжує позиватися до президента через непризначення її суддею у відведений термін

Дата: 26 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Полтавська суддя Лариса Гольник позивається до президента Петра Порошенка через непризначення її на посаду судді Октябрського районного суду Полтави впродовж семи місяців.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“У подібній ситуації періодично опиняються й інші особи, рекомендовані Вищою радою правосуддя до призначення, але не призначені на посаду судді президентом упродовж 30 днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя. Тому я прошу суд визнати бездіяльність президента України протиправною”, – написала вона.

Раніше Гольник уже позивалася до суду, щоб визнати протиправною бездіяльність Порошенка, яка полягала в неухваленні указу щодо її призначення на посаду судді Октябрського районного суду Полтави. 19 грудня Петро Порошенко підписав відповідний указ. Однак, як зазначає Гольник, видання указу не поновлює повністю її прав, порушених бездіяльністю президента.

“Винесення судом рішення у цій справі матиме важливе значення для захисту незалежності всієї судової системи України та створюватиме прецедент, що застерігатиме президента України від недотримання вимог закону в подальшому”, – зазначила суддя.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року в Полтаві побили Ларису Гольник та її чоловіка. На місці події поліція вилучила велосипеди, на яких пересувалися нападники, і відкрила провадження за статтею “хуліганство із застосуванням зброї чи іншого предмета, пристосованого для заподіяння тілесних ушкоджень”.

Тиск на суддю почався після невдалої спроби мера Полтави дати їй хабара. Тоді з’явилися шість кримінальних проваджень, шість адміністративних та цивільних справ довкола неї, її чоловіка Ігоря Гавриленка та за участю Олександра Ковжоги.

Пізніше очільник міста скаржився на Гольник до Вищої ради правосуддя, проте вона не підтримала скаргу. Мер Полтави звинуватив суддю в сумісництві та політичній заангажованості через її участь у громадських заходах.

У вересні 2017 року Національне агентство з питань запобігання корупції винесло припис голові ВРП Ігорю Бенедисюку щодо голови Октябрського райсуду Полтави Олександра Струкова за тиск на Гольник. Сама суддя просила надати їй правовий захист.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: