Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі ПЦУ

Дата: 02 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Свято-Успенську Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі православної церкви України. 

Про це повідомив заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря з посиланням на Єдиний державний реєстр.

Фото: Shutterstock

“1 грудня 2022 року було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) Української православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу у складі помісної церкви внесено 2 грудня до Єдиного державного реєстру”, – йдеться у повідомленні.

Зоря уточнив, що на практиці це означає, що є юридична особа, яка може отримати у користування майно храмів та приміщення. Отже, ченці та віряни можуть обирати, за ким йти.

“З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі московському патріархату Священний синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 року (ухвала №30) ухвалив рішення про створення у складі помісної церкви релігійної організації – чоловічого монастиря Свято-Успенська лавра”, – пояснив Зоря.

Тоді ж синод доручив блаженнішому митрополиту Єпіфанію звернутися до Кабінету Міністрів із проханням надати один із храмів лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

Зоря додав, що митрополит Київський та всієї України за посадою є священноархімандритом, тобто канонічним та духовним керівником Київської лаври. Також рішенням синоду Єпіфаній призначений очолювати монастир як юридична особа.

Раніше ZMINA писала, що Рада національної безпеки та оборони ввела персональні санкції проти екснардепа Вадима Новинського, намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ Павла (Лебедя) та низки інших священників Української православної церкви московського патріархату.

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони доручила уряду внести на розгляд парламенту законопроєкт щодо унеможливлення роботи в Україні афілійованих з Росією релігійних організацій. 1 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про введення цього рішення в дію.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: