Кваліфкомісія не вважає порушенням заборону записувати суд на диктофон

Дата: 24 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) відмовилась притягати до відповідальності суддю Шосткинського міськрайонного суду Михайла Свиненка, який заборонив журналістові фіксувати відкритий судовий процес на диктофон.

Про це повідомляє журналіст Центру інформації про права людини Микола Іващенко, який надіслав відповідну скаргу до ВККС.

Доповідачка кваліфкомісії Анастасія Заріцька попросила комісію об’єднати усі 20 скарг громадян, оскільки “звернення подібні за обставинами”. Комісія за це проголосувала, не заслухавши журналіста, який був присутній на засіданні.

Після цього доповідачка оголосила, що в діях суддів не встановлено ознак дисциплінарного проступку і комісія проголосувала за те, щоб відмовити у відкритті дисциплінарної справи в рамках об’єднаної справи.

Нагадаємо, у 2014 році суддя Михайло Свиненко на двох судових засіданнях вимагав від журналіста Миколи Іващенка припинити фіксування судового засідання у відкритому режимі на портативний диктофон. На переконання судді, журналіст мав би подати відповідне клопотання. 

Микола Іващенко позивався до Шосткинської міської ради через неправомірне, на його думку, обмеження у доступі до усієї текстової частини Генерального плану міста. Журналіст програв усі судові інстанції в Україні, однак цю справу збирається розглянути Європейський суд з прав людини.   

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: