Кубинцям обмежили доступ до низки інтернет-сервісів
На Кубі обмежили доступ до деяких соціальних мереж та платформ обміну даними, зокрема Facebook, WhatsApp, Instagram, а також Telegram.
Про це повідомили в компанії NetBlocks, що працює над інтернет-моніторингом.
Починаючи з 12 липня показники ефективності роботи інтернету підтверджують, що перелічені сервіси стали частково або повністю недоступними. Цілеспрямовані обмеження, як прогнозують фахівці, обмежать потік інформації з острова, де вперше за майже 30 років спалахнули протести.
Міністр закордонних справ країни Бруно Родрігес, якого цитує Reuters, пов’язав проблеми з перебоями в поданні електроенергії. Відповідаючи на запитання, чи навмисно уряд обмежує інтернет-з’єднання, Родрігес сказав, що ситуація “складна”.
Водночас правозахисники з міжнародної організації Amnesty International повідомили, що отримують інформацію про самовільні арешти, надмірне застосування сили, зокрема обстріл поліцією демонстрантів, а також довгий список зниклих безвісти.
“Замість того щоб репресувати населення, кубинська влада зобов’язана захищати його право на мирні демонстрації. Запальна риторика президента Мігеля Діаса-Канеля про “війну” та конфронтацію створює атмосферу насильства щодо тих, хто вимагає підзвітності та реалізації своїх прав людини”, – зазначила директорка Amnesty International у Північній і Південній Америці Еріка Гевара-Росас.
Серед затриманих людей є журналістка Каміла Акоста, яка працювала на острові для іспанської газети. Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес уже виступив із заявою, в якій вимагає негайно звільнити медійницю.
Нагадаємо, що останні антиурядові акції відбувалися на Кубі ще в 1994 році, але їх швидко придушила влада. Після цього сотні тисяч людей покинули острів на саморобних човнах.
Фотографія обкладинки: cnn.com