Кримського журналіста Миколу Семену обрали секретарем НСЖУ

Дата: 23 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Журналіста Миколу Семену, постраждалого внаслідок репресій російської влади в окупованому Криму, обрали до складу секретаріату Національної спілки журналістів України.

Рішення про обрання його секретарем НСЖУ правління організації ухвалило напередодні старту міжнародного саміту “Кримської платформи” в Києві 23 серпня, повідомив голова спілки Сергій Томіленко на своїй сторінці у фейсбуку.

Джерело: ua.krymr.com

Семена координуватиме зусилля найбільшої журналістської організації в допомозі кримським журналістам, йдеться в повідомленні. 

Із пропозицією обрати журналіста секретарем НСЖУ вийшли Запорізька, Львівська та Черкаська обласні організації Національної спілки журналістів України. В їхньому зверненні наголошувалося на тому, що обрання Семени до складу секретаріату посилить організацію та дозволить тримати у фокусі всі питання, що стосуються Криму та кримських журналістів.

“НСЖУ займає однозначну і тверду позицію в питаннях деокупації Криму та частини Донбасу, а допомога колегам, які постраждали внаслідок окупації та бойових дій, є одним із пріоритетів діяльності спілки”, – сказав Томіленко. 

Він нагадав, що свого часу НСЖУ проводила масштабні кампанії солідарності із Семеною, якого переслідували в Криму та якому рішенням російського суду заборонили вести журналістську діяльність.

“Добре, що наш колега на волі в Києві, але актуальною є солідарність з ув’язненими кримськотатарськими громадянськими журналістами, арештованим у Криму фрилансером Владиславом Єсипенком, засудженим журналістом Олексієм Бессарабовим”, – сказав Томіленко. 

Семена – журналіст зі стажем у понад 50 років, з квітня 2014 до квітня 2016 року – оглядач “Крим.Реалії” (проєкт “Радіо Свобода”). Працював у ЗМІ Чернігівської та Запорізької областей, більш ніж 30 років – журналістом у Криму. Співпрацював з виданнями “Дзеркало тижня”, “День” та багатьма іншими.

2017 року був засуджений російським кримським судом до двох з половиною років позбавлення волі умовно із забороною публічної діяльності на два роки.

Європарламент, органи влади України, російські правозахисні організації “Меморіал”, “Агора” і 30 правозахисних організацій у Європі визнали “справу Семени” політично мотивованою.

У лютому 2020-го виїхав з окупованого Криму і відновив співпрацю з “Крим.Реалії”.

Автор книг про лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва “Людина, яка перемогла сталінізм” і “Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму у 2014–2016 рр.”, перекладеної 2018 року англійською мовою.

Член НСЖУ з 1988 року, заслужений журналіст України, член Українського Пен-центру, лауреат Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка, лауреат премії імені Павла Шеремета, Форуму громадянського суспільства країн Східного партнерства.

Нагороджений орденом “За мужність”, відзнаками Верховної Ради України, президента України, лауреат премії “За журналістику як вчинок” Фонду ім. Сахарова (Росія). 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: