Кримчанина не пропускали на материк через російські номери в багажнику авто

Дата: 24 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Житель Криму в лютому 2017 року на своєму особистому автомобілі виїжджав на материкову Україну. Для цього він у буферній зоні замінив російські номери, отримані в Криму, на свої українські, які зумів зберегти.

Після того, як жителів півострова під загрозою штрафів і конфіскації автомобілів змусили отримати російські документи і номерні знаки на свої автомобілі, кримчанин уже виїжджав на машині в Херсонську область і благополучно проводив заміну номерів на “нейтральній” території – між українським і російським постами пропуску.

Кілька днів тому кримчанину потрібно було з’їздити до нотаріуса на материк, але українські митники не дозволили провезти з собою в багажнику російські автомобільні номери.

Кримчанин розповів Кримській правозахисній групі свою історію, але заради особистої безпеки попросив не називати його ім’я і прізвище.

Він розповів, що після проходження російської митниці на нейтральній території змінив російські номери на українські.

“На в’їзді в українську частину пункту пропуску до автомобіля підійшли українські прикордонники. Один із них почав, як зазвичай, фотографувати машину, і коли я відкрив багажник, він побачив російські номери в пакеті. Він здивувався і сказав щось на кшталт: “Взагалі перестали ховати”. Я йому сказав, що це – сувеніри, і вони не заборонені до провезення. Потім він почав фотографувати ці номери і голосно питати своїх колег “Кому потрібні російські номери в подарунок?”. Охочих не знайшлося. Я йому нагадав, що це моя власність, мої сувеніри, і ці номери не прив’язані до машини. Він пішов, і після паспортного контролю мені сказали під’їхати до митників. Там старший зміни відразу заявив, що номери вони пропустити не можуть, оскільки вони не входять до переліку особистих речей, затверджених Постановою КМУ № 1035 та Митним Кодексом України”, – розповів кримчанин.

За його словами, в переліку з 23 пунктів не було визначення “сувенір”, а спірний 24-й пункт переліку, “інші товари для особистого користування… перелік і кількість яких встановлюється законами України”, у списку був відсутній.

Митник пропонував вписати номери в митну декларацію, щоб виписали картку відмови. За словами митника, єдиний варіант – це повернутися на нейтральну територію і залишити номери там.

За словами кримчанина, у результаті митник вирішив піти назустріч і притримати номери в себе на пару годин, поки я їздив у прикордонне місто до нотаріуса.

“У цій ситуації мене врятувало те, що я повернувся в ту саму зміну, яка мене випускала. Але що робити, якщо поїздка на добу і більше? Навіть якщо кинути номера на “нейтралці” і зробити дублікати російських номерів в Херсоні, проїхати український кордон на виїзд не вийде – “Постанова 1035″ діє в обох напрямках”, – каже кримчанин.

За його словами, єдиний легальний вихід – це якщо хтось з боку Криму забирає і підносить номери на нейтральну територію.

Нагадаємо, Кримська правозахисна група спільно з іншими українськими правозахисними організаціями підготували проект змін до постанови КМУ №1035 від 16 грудня 2015 року. Цей проект має усунути норми, які необґрунтовано обмежують громадян України.

Правозахисники вважають, що повинен бути перелік заборонених товарів, а не перелік дозволених особистих речей.

Крім того, Кримська правозахисна група неодноразово піднімала питання про ситуацію примусу громадян України в Криму отримувати номерні знаки і водійські документи російського зразка. Багато кримчан вимушено взяли такі документи, але зберегли номери українського зразка для проїзду на материкову частину України. Однак ця ситуація так і не була врегульована, тому кримчани власними силами намагаються розв’язати цю проблему, щоб зберегти можливість виїжджати з Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: