Кримськотатарський активіст Джелял розповів, через який донос його допитували в “Центрі Е”
Активіст національного руху кримських татар Наріман Джелял повідомив, що його викликали до Центру протидії екстремізму в окупованому Сімферополі через донос невідомого.
Про це він розказав у відеопості у мережі Фейсбук.
Суть доносу була в тому, що під час інтерв’ю Джеляла на телеканалі “112” він був протитрований як заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, а Росія заборонила діяльність Меджліса.
“І значить я є членом забороненої організації і до мене треба застосувати норми Криімінального кодексу РФ”, – говорить Джелял.
За його словами, поки від нього вимагалися лише пояснення щодо цього інтерв’ю.
Але після цього Джеляла запросили до іншого кабінету і просили надати пояснення стосовно справи Марлена Мустафаєва, оскільки Джелял є “другом” Мустафаєва у соцмережі.
“Але сказав, що особисто не знайомий з Мустафаєвим і знаю про нього лише у зв’язку з арештом”, – зазначив Джелял.
В коментарі Крим.Реалії Джелял також припустив, що найближчим часом виклики кримчан, яких у 2013 році було обрано до складу Меджлісу, в російські правоохоронні органи в Криму триватимуть.
“Це може бути пов’язано з тим, що найближчим часом готується подача скарги на заборону Меджлісу до Європейського суду з прав людини, наближається 18 травня – час, коли кримськотатарський рух активізується. І, як висловлювалися російські правозахисники, до президентських виборів у Російській Федерації, будь-яка діяльність, що не вписується в офіційні рамки, дозволені Кремлем, припинятиметься”, – сказав активіст.
Як відомо, російська влада окупованого Криму вранці 13 березня допитала кримського активіста Нарімана Джеляла.
Україна на слуханні в Міжнародному суді у справі її позову проти Росії попросила вищий судовий орган ООН, що працює в Гаазі у Нідерландах, про тимчасові заходи щодо забезпечення розгляду її позову за двома міжнародними конвенціями, в порушенні яких Київ звинувачує Москву.
За Конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Україна просить суд зобов’язати Росію, зокрема, припинити дії та утримуватися від подальшої боротьби проти кримськотатарського народу в політичній і культурній сферах, в тому числі призупинити дію указу про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і відмовитися від виконання цього указу й аналогічних заходів на час розгляду справи.