Кримськотатарського активіста Асанова залишили під арештом до 19 листопада
Суд окупованого Криму відмовився відпустити з-під варти кримськотатарського активіста Алі Асанова, якого затримали в квітні у справі “26 лютого”.
Про це на своїй сторінці у межері Facebook написав представник керівництва Меджлісу кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.
“Всі доводи захисту про те, що рішення Київського районного суду Сімферополя приймалося з порушенням КПК РФ і про те, що Алі Асанов, маючи на утриманні чотирьох малолітніх дітей, не буде нікуди тікати, а також пропозицію змінити утримання під вартою на більш м’яке, таке як домашній арешт або підписка про невиїзд, суддею Бондарєвим…, було проігноровано”, – написав Заїр Смедляєв.
Завершилось рассмотрение апелляционной жалобы Али Асанова, обвиняемого по так называемому делу «26 февраля», на решение …
Posted by Zair Smedlya on Montag, 26. Oktober 2015
Як зауважує Смедляєв, такий результат справи був прогнозованим, оскільки “при прийнятті рішень стосовно кримських татар тепер керуються не буквою закону, а політичним замовленням і вказівками зверху”.
Тепер рішення Київського райсуду Сімферополя про утримання Асанова під вартою до 19 листопада залишилося в силі.
Нагадаємо, Алі Асанов перебуває під вартою з 16 квітня 2015 року по справі про масові заворушення перед будівлею кримського парламенту 26 лютого минулого року.
Тоді проросійські сили організували мітинг, щоб Верховна Рада Криму звернулася до Володимира Путіна з приводу необхідності приєднання Криму до Росії. У відповідь кримські татари зібрали ще більше людей та відтіснили проросійських активістів від будівлі кримського парламенту. В результаті сутичок загинуло двоє людей.
Слідчий комітет РФ порушив за цим фактом кримінальну справу. За словами лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, дії окупаційної влади у даному випадку були абсурдними, адже мітинг відбувався до того, як Крим був оголошений частиною Російської Федерації.
Раніше теща Асанова Зарема Хасанова у своєму відеозверненні попросила президента Росії вплинути на долю в’язня, враховуючи його велику родину.