Кримськотатарський телеканал ATR з квітня може припинити мовлення

Дата: 18 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Єдиний у світі кримськотатарський телеканал ATR з 1 квітня може припинити своє мовлення, якщо не пройде реєстрацію як ЗМІ згідно з російським законодавством.

Як пише портал “15 хвилин“, ATR неодноразово намагався перереєструватися. Телекомпанія подавала документи до Федеральної служби з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляду), але їх кілька разів повертали назад. Відмову пояснювали то тим, що необхідні платежі були перераховані за невірними реквізитами, то тим, що документи неправильно завірені нотаріусом (хоча пізніше з’ясовувалося, що помилки немає).

Як повідомила генеральний директор ATR Ельзара Іслямова, цього тижня з’ясувалося, що Роскомнагляд у черговий раз залишив без розгляду заявку кримськотатарського телеканалу.

Ми ще не отримали офіційного листа з Москви, але вже знаємо, що відповідь – негативна“, – сказала Ельзара Іслямова.

Відповідно до російського законодавства робота ЗМІ на території Криму і Севастополя на підставі українських документів допускається тільки до 1 квітня 2015 року. Тому, якщо канал не встигне перереєструватися, йому доведеться припинити мовлення. Кримські татари називають це утиском за національною ознакою і готові писати листи на підтримку ATR.

Крім каналу припинити роботу можуть й інші ЗМІ, що входять до холдингу ATR. Це дитячий кримськотатарський телеканал Lale, єдина у світі кримськотатарська FM-радіостанція “Мейдан”, російськомовна радіостанція “Лідер” та інформаційний портал “15 хвилин”.

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що обшук, який 26 січня провели співробітники ФСБ Росії в офісі телеканалу ATR, є “акцією залякування“, та припустив, що канал можуть закрити як “подразник для окупаційної влади“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: