Кримська влада звинувачує ЗМІ у сепаратизмі

Дата: 16 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Кримська влада вперше порушила справу за статтею про сепаратизм – через публікацію “Центру журналістських розслідувань”.

Як стверджують правозахисники Кримської польвої місії з прав людини, стаття 280.1 Кримінального кодексу РФ “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації” застосована для репресій ЗМІ. 

Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років. Заступник голови КПМ Росії Дмитро Макаров говорить, що через розпливчасте формулювання під цю статтю можуть потрапити будь-які обговорення кордонів Росії чи майбутнього її території. 

Під це формулювання потрапляють і сумніви з приводу правомірності перебування в РФ того чи іншого суб’єкту. Зауважте, саме висловлювання на цю тему, а не збройний опір або спроба заколоту“, – говорить Дмитро Макаров.

Правозахисник вважає порушення кримінальної справи за цією статтею прямим втручанням у свободу висловлювання думок. Застосування цієї статті має явний вибірковий і репресивний характер, зважаючи на те, що  велика кількість людей як у Росії, так і за її межами ставить під сумнів приєднання півострова.

На думку заступника голови КПМ України Ольги Скрипник, влада Криму не може застосовувати російське законодавство до “Центру журналістських розслідувань”, що є українським ЗМІ, оскільки зареєстрований Міністерством юстиції України та розташований у Києві.

На якій підставі застосовується російське законодавство до українського ЗМІ – незрозуміло, оскільки це порушує принцип територіальної підсудності“, – вважає Ольга Скрипник.

Вона впевнена, що застосування норми про так званий сепаратизм за статтю в українському ЗМІ – ознака тиску на свободу слова і переслідування українських журналістів.

Нагадаємо, 13 березня Федеральна служба безпеки РФ провела обшуки у квартирах батьків журналістки “Центру журналістських розслідувань” Анни Андрієвської та редактора цього ЗМІ Наталі Кокоріної. За інформацією адвоката Кокоріної Джеміля Темішева, ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Анни Андрієвської за статтею 280.1 КК РФ. За словами журналістки, приводом стала стаття про батальйон “Крим”. Журналістка стверджує, що там немає закликів до відокремлення півострова. Наталю Кокоріну після обшуку затримали і відвезли до ФСБ. Через 6 годин її відпустили, допитавши як свідка та вилучивши особистий ноутбук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: