Кримчанам стане простіше вступити до українських вишів – експертка

Дата: 13 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти та науки розробило нові правила вступу до вишів для кримських абітурієнтів.

Відомості з табеля, виданого учню в Криму, можна буде перевести в освітню декларацію України. Для консультування випускників у низці міст створять спеціальні центри, розповіла заступниця голови Центру громадянської просвіти “Альменда” Валентина Потапова в інтерв’ю “Громадському радіо”. 

“Будуть створені центри в Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні. І будуть вони створені при вищих навчальних закладах в цих містах. Цим центрам нададуть великі повноваження: вони будуть консультувати дітей, як їм відомості з освітнього документа, виданого в Криму, перевести в освітню декларацію України. Вона заповнюється самим учнем, де він вписує всі свої оцінки. Далі він показує табель, який йому видали в Криму. Тобто Україна не визнає той кримський атестат, але визнає відомості з нього”, – пояснила Потапова. 

Оцінки з кримського табеля не будуть переносити в український атестат, але учень отримає документ про те, що він атестован за всіма предметами, окрім історії України та української мови.

За словами експертки, раніше дітям, які навчалися в Криму, необхідно було проходити одразу дві програми – російську та українську дистанційно – якщо вони хотіли вступити до українського виша. 

“Таке навантаження суперечить всім нормам. І привабливість української освіти в цьому випадку млякла. Тому в минулому році цією формою скористалися тільки 293 людини. Сьогодні ситуація інша: кількість дітей з Криму, які зареєструвалися на ЗНО, – 600-700 осіб, незважаючи на те, що вони ще не знають про спрощення системи”, – сказала експертка. 

Детальну інформацію про нові правила можна знайти на сайті міністерства у розділі “Консультація з громадскістю”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: