Кримчанам розповіли, як не потрапити до російської армії

Дата: 20 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Кримська польова місія з прав людини розробила рекомендації для людей призовного віку про те, як захистити свої права.

Як зазначає в матеріалі “Центру журналістських розслідувань” медіакоординатор Кримської польової місії з прав людини Олександр Сєдов, в Криму з 1 квітня по 15 серпня 2015 року пройде перший призов, і оскільки Росія не вважає жителів Криму громадянами України, то всіх молодих людей 1988-1997 року народження, які проживають на півострові, можуть призвати на службу до російських збройних сил.

При цьому, за словами члена ради з прав людини при президенті Росії Сергія Кривенка, молодих людей, які не отримали російський паспорт, не мають права призивати на службу до російської армії.

Правозахисники Кримської польової місії з прав людини розробили рекомендації для людей призовного віку про те, як захистити свої права.

За спостереженнями правозахисників, в Росії часто порушується визначення придатності до військової служби.

Потрібно пам’ятати, що лікар на комісії не ставить діагноз, а дає висновок про придатність на підставі наданих документів. Тому довідки про стан здоров’я та медичну карту потрібно мати при собі. Призовник усно теж повинен не забувати повідомляти про свої проблеми зі здоров’ям. Можна вимагати додаткового медичного обстеження“, – рекомендують правозахисники.

Якщо призовник не згоден з рішенням призовної комісії про призов до армії, він може оскаржити рішення у суді. Рішення про призов припиняється до вердикту суду, і якщо хлопець не згоден з вердиктом, є можливість подати апеляцію. При цьому якщо призов припиняється до рішення суду, оскаржуване рішення призовної комісії втрачає силу, і заява в цьому випадку можна відкликати.

У статтях 23 і 24 закону “Про військовий обов’язок і військову службу” міститься повний перелік підстав для відтермінування або звільнення від призову. Частина 3 статті 59 Конституції України передбачає альтернативну цивільну службу для тих, хто має переконання (не обов’язково релігійні – пацифістські, антимілітаристські, особисті) які не дозволяють служити в армії. Термін такої служби складає 21 місяць. У цьому випадку молода людина живе вдома і ходить на службу як на роботу, передбачений нормований робочий день, вихідні та відпустка. Таку службу можна проходити на пошті, в лікарні, будинку престарілих або в інших місцях з вільною вакансією.

У разі порушення прав призовники та військовослужбовці можуть звертатися за допомогою до юристів Правозахисної групи “Громадянин. Армія. Право”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: