Кримчан не будуть переслідувати за службу в російській армії – прокуратура АРК

Дата: 29 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомляє, що масово не притягуватиме до кримінальної відповідальності жителів окупованого Криму, яких призвали в російську армію.

Про це в ефірі “Радіо Крим.Реалії” заявила прокурорка Єлизавета Дзигора.

За її словами, кримінальна відповідальність може наставати, тільки якщо призваний громадянин скоїв злочин згідно з українським законом.

“Той факт, що громадянин України перебуває на службі в Збройних силах Росії, безумовно, не є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за кримінальним законодавством України. Я хочу зробити акцент на тому, що не існує ситуації, що також поширюється в інформаційному просторі, про масове можливе притягнення громадян України до кримінальної відповідальності за службу в російській армії. Це, безумовно, не так. І в разі, коли з’являються факти, що можуть свідчити про наявність чи відсутність складу злочину, в кожному окремому випадку це питання відпрацьовується абсолютно за конкретними фактами”, – зазначила вона.

Раніше прокуратура АРК спільно з Кримською правозахисною групою, Регіональним центром прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в Збройних силах Росії.

У жовтні 2018 року в Криму оштрафували 18 осіб через ухиляння від служби в російській армії.

У моніторинговому звіті ООН, який представили 13 вересня, мовилося, що з 2015 року Росія призвала до лав своїх збройних сил близько 12 тисяч осіб, які живуть в окупованому Криму.

Київ вимагає від Росії припинити призов до збройних сил жителів окупованого Криму. Прокуратура АРК просить кримчан звертатися телефоном або на електронну пошту в разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.

За даними підконтрольного Кремлю кримського уряду, у 2018 році в російську армію мають намір призвати понад дві тисячі кримчан.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: