Кожна друга жінка хоче справедливого розподілу хатньої роботи – дослідження

Дата: 30 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Майже половина (49,3%) українок хочуть розподілення хатньої роботи.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини з посиланням на результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Сім’ям з різних регіонів країни ставилось питання: “Чи готові ви розділити порівну домашні обов’язки та догляд за дітьми?”.

25,9% жінок згодні віддати чоловікові невеличку частину домашніх справ та догляд за дітьми.

Чоловіки ж у більшості (56,5%) згодні взяти на себе трохи домашніх справ та частину турбот з догляду за дітьми. Лише 22% чоловіків не проти поділити домашні обов’язки порівну.

“Ми закликаємо як чоловіків, так жінок розподіляти домашні обов’язки, тому що така проблема є першою ланкою ґендерних стереотипів, що веде до подальшої ґендерної нерівності у суспільстві”, – каже Ольга Осауленко, радниця з програмних питань Фонду народонаселення ООН в Україні.

На думку представника Фонду Павла Замостьяна, розповсюджені в Україні ґендерні стереотипи не дають жінкам достатньо вільного часу, а також унеможливлюють їхній розвиток в професійному житті.

“Це ненормально, коли ми далі продовжуємо жити ілюзіями XIX століття, коли чоловік їхав в поле чи на фабрику. Це була його робота. А роботою жінки були хатні обов’язки. Цей розподіл насправді був справедливий, тому що жінка тоді не мала роботи. Зараз дотримання цих норм несправедливе і недоречне”, – пояснює Наталя Федорович, директорка Департаменту ґендерної та сімейної політики Міністерства соціальної політики.

За її словами, така ситуація в країні породжує багато проблем для дитини в сім’ї.

“Тому що жінка чи чоловік часто-густо не спілкуються зі своїми дітьми. Надалі ми маємо проблеми з вихованням дітей, їхньою самооцінкою, впевненістю. Далі ці проблеми проектуються в дорослому житті”, – каже Наталя Федорович.

Експерти наголошують, що проблема вкрай серйозна, оскільки за даними Державної служби статистики майже кожне друге українське подружжя розлучається. До цього призводять різні причини, одна з них – нерівномірний розподіл домашніх обов’язків.

Більшість жінок працюють нарівні з чоловіками. Повертаючись додому, жінка частіше за все не має можливості відпочити. Як наслідок, жінки втрачають свої амбіції до професійного розвитку. Звідси й напруження між подружжям, сварки, дорікання та згодом – розлучення, пояснюють експерти.

Чоловіків, які готові змінити усталений порядок, на сході України більше (33%), ніж на півдні (22,7%) та у центральних регіонах (12%).

Опитування проводилось в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, а також на територіях сходу країни, підконтрольних Україні, та в Донецьку. Загалом в рамках дослідження соціологи провели 2041 інтерв’ю з респондентами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter