Кожен третій конфлікт із силовиками у росіян супроводжувався насильством – опитування

Дата: 26 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Кожен десятий опитаний росіянин хоча б раз у житті стикався з насильством з боку силовиків. 

Про це свідчать дані опитування російського “Левада-центру”.

Соціологи опитали 3400 осіб у 53 регіонах Росії. Дані дослідження свідчать про те, що в так званій групі ризику щодо ситуацій, пов’язаних з насильством з боку силовиків, перебувають чоловіки 25–39 років і 40–55 років, а найбільш високий шанс викликати невдоволення поліції у чоловіків із середнім рівнем освіти і нижче, що живуть у невеликих містах.

“У Росії проблема насильства з боку правоохоронних органів дуже актуальна. Насильство починається з конфлікту, а суперечки із силовиками, за даними опитування, починала чверть росіян. “Поріг входу” в конфлікт дуже низький, і загроза насильства розжарюється на самому початку взаємодії з поліцією”,розповідають про результати опитування журналісти видання “Комерсант”.

Найчастіше про конфлікти з поліцейськими розповідали жителі Москви. Експерти вказують, що це може свідчити про більшу обізнаність жителів столиці РФ щодо своїх прав. 

Соціологи також розповіли, що третина з тих, хто хоча б один раз вступав у конфлікт із силовиками, повідомляє про насильство. Водночас 75% тих, хто заявив про тортури, пояснили, що насильство застосовувалося для приниження і залякування:

“У половині випадків силовики катували, щоб отримати свідчення або іншу інформацію від затриманих. У третині випадків затримані вважають, що до них застосовували насильство для покарання. Деякі респонденти зазначили, що силовики також впливали на їхніх близьких. У кожному четвертому конфлікті із силовиками на родичів респондентів чинився тиск, і майже в половині випадків, коли до людей застосовувалися тортури, таке ж насильство застосовувалося і до їхніх близьких”.

У “Левада-центрі” підсумовують, що отримані цифри – страшне підтвердження того, що співробітники правоохоронних органів у Росії застосовують насильство до затриманих, і застосовують його нерідко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: