Кожен третій кандидат у Вищу раду правосуддя має сумнівну репутацію – Чесно

Дата: 10 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Рух “Чесно”, Центр протидії корупції та Автомайдан назвали 16 недоброчесних суддів, які претендують на крісла у Вищій раді правосуддя (ВРП). 14–15 березня З’їзд суддів має обрати серед 44 кандидатів шістьох членів ВРП.

Про це Центру інформації про права людини повідомляє прес-служба руху “Чесно”.  

Результати аналізування активістів показали, що кожен третій із 44 кандидатів у Вищу раду правосуддя має сумнівну репутацію та порушив один або більше критеріїв доброчесності судді. 

“Вища рада правосуддя зараз наділена дуже серйозними повноваженнями. Зокрема, саме цей орган після відбору Вищої кваліфікаційної комісії затверджуватиме та подаватиме на підпис Президенту кандидатів у новий Верховний Суд. І коли ми говоримо про оновлення, то потрібно починати зверху. Зараз є шанс оновити ВРП на третину і ті судді, які потрапили до нашого “чорного списку”, не повинні за жодних обставин потрапити туди”, – наголошує співзасновник руху “Чесно” Тарас Шевченко

У “Чесно” зауважують, що 20 кандидатів у ВРП одночасно змагаються за крісла у Верховному Суді. Деякі з них вже зійшли з дистанції, не склавши тесту на знання права. Це дає підстави сумніватися у їхній професійній компетентності.

“Кожний третій кандидат до ключового органу у судовій системі, який ставить остаточну крапку у кар’єрних питаннях суддів та наділений дуже серйозними повноваженнями, має сумнівну репутацію, а деякі є відверто одіозними і їм точно не місце у ВРП”, – каже голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. – “Нагадаю, саме ВРП дає згоду на притягнення суддів до кримінальної відповідальності. Якщо у влади на члена ВРП є компромат, ми жодного суддю не посадимо в тюрму”

У “чорному списку”, зокрема, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Руслан Арсірій. Своїм рішенням він не дозволив повернути державі газові родовища, отримані в приватну власність при Януковичі. Активісти звертають увагу, що при цьому він не соромиться їздити на дорогий екзотичний відпочинок, відмовляючись пояснити джерело походження грошей на нього.

Недоброчесним вони назвали й суддю Апеляційного суду Києва Степана Гладія, який заборонив ЗМІ вести трансляцію та видалив із засідання потерпілого у справі “Ґонґадзе-Подольського”.

У “чорному списку” громадськості любителька дорогих авто суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксана Епель. Вона приховувала у декларації статки чоловіка, пов’язаного із оточенням екс-президента Віктора Януковича.

Громадські організації наголошують, що у Вищу раду правосуддя не повинна потрапити колишня голова Голосіївського райсуду Києва Олена Первушина. Під її пильним керівництвом Голосіївський суд переслідував активістів Євромайдану.

Разом із столичними суддями у громадському антирейтингу суддя Брянківського міськсуду Луганської області Віталій Снєгірьов, якого Вища рада юстиції намагалась звільнити за порушення присяги ще у 2013 році.

“В рамках проекту PROSUD ми проводимо розслідування по суддях і часто викриваємо приховані ними будинки, родинні бізнеси, незадекларовані автівки. При цьому ці судді мають заплямовану сумнівними рішеннями, що призводили до рейдерства та віджимання житла, репутацію. І деякі з них йдуть у Вищу раду правосуддя з упевненістю, що ці факти не завадять їхньому кар’єрному росту”, – заявила активістка Автомайдану Катерина Бутко.

З фото кандидатів із “чорного списку” рух Чесно, Центр протидії корупції та Автомайдан прийдуть під стіни Жовтневого палацу у вівторок вранці, де відбуватиметься З’їзд суддів. Вони вимагатимуть не обирати недоброчесних кандидатів у Вищу раду правосуддя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter