Координаторка “Дисергейту” заявила про нові погрози на свою адресу

Дата: 09 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Голова громадської організації “Точка росту, освіти і науки” та координаторка антиплагіатної ініціативи “Дисергейт” Світлана Благодєтєлєва-Вовк повідомила виданню ZMINA про продовження погроз насильством від сталкера, який переслідує її з липня цього року.

За словами активістки, нове повідомлення надійшло невдовзі після пресконференції 7 жовтня, на якій вона розповіла про стеження та кампанію з цькування, яку розгорнув проти неї невідомий. Повідомлення Світлана разом з іншими матеріалами передала правоохоронцям, які розслідують справу.

Світлана Благодєтєлєва-Вовк на пресконференції 7 жовтня 2020 року

Світлана Благодєтєлєва-Вовк – кандидат економічних наук, очолює ГО “Точка росту освіти і науки”, координує “Дисергейт” та є авторкою блогів про освіту та науку на різних ресурсах. Разом з однодумцями за останні п’ять років викрила десятки випадків академічного плагіату в дисертаціях українських топпосадовців, зокрема в роботах Арсенія Яценюка, Станіслава Ніколаєнка, Лілії Гриневич та інших. Саме після викриття плагіату в працях Сергія Шкарлета активістку почали переслідувати в інтернеті та стежити за нею.

Як розповіла Благодєтєлєва-Вовк, перша публікація про викриття Шкарлета з’явилася 3 червня, а вже із 16 червня розпочалося кіберпереслідування її сторінки у фейсбуці: акаунт активістки постійно блокували за допомогою скарг. У липні вона почала отримувати електронні листи з різних акаунтів, зміст яких можна розцінити як погрози зґвалтуванням. У серпні Світлана зрозуміла, що її переслідують уже фізично: невідомий чоловік почав надсилати світлини її будинку, під’їзду та безпосередньо фото самої активістки в місцях її перебування. А пізніше переслідувач почав залишати у дверях квартири жінки записки непристойного змісту.

Зі свого боку Сергій Шкарлет у коментарі “Суспільному” заперечив будь-який стосунок до цькування і заявив, що не знайомий зі Світланою Благодєтєвою-Вовк.

Поліція Києва повідомила 7 жовтня про відкриття кримінального провадження за фактом переслідування активістки за статтею про порушення недоторканності приватного життя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter