Конституційний суд Грузії відмовився розглядати позови президентки Саломе Зурабішвілі та представників опозиції, які вимагали скасування підсумків парламентських виборів, проведених у країні 26 жовтня.
Про це йдеться в рішенні суду, ухваленому 3 грудня, пише видання “Ехо Кавказу”.
Так, 19 листопада до Конституційного суду надійшов позов від імені Саломе Зурабішвілі. У ньому вона заявила про порушення принципу таємниці голосування під час виборів і наполягала на визнанні їхніх результатів неконституційними.
Згідно з інформацією видання, лише двоє з дев’яти суддів, Теймураз Тугуши та Георгій Кверенчхиладзе, висловили підтримку ідеї розгляду справи. Водночас у суді заявили, що рішення є остаточним і не підлягає оскарженню чи перегляду.
Нагадаємо, що Європарламент відмовився визнати результати грузинських виборів до парламенту та закликав провести їх знову.
З кінця листопада в країні тривають протести. Влада розганяє їх, застосовуючи водомети та лупцюючи людей. Нині затримали понад дві сотні протестувальників, а двом з них закидають напад на поліціянтів. Це є кримінальним правопорушенням за грузинськими законами, тож затримані можуть опинитись у в’язниці.
Причиною невдоволення грузинів стали результати виборів до парламенту та зміна політичного курсу уряду, що до 2028 року відмовився вести переговори щодо євроінтеграції. Разом з цим грузинська влада розповідає громадянам, що протести нібито інспіровані ззовні й уже йдуть за “українським сценарієм”.