Конституцію не можна змінювати в умовах воєнного стану – екс-суддя Конституційного суду

Дата: 09 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Верховна Рада не мала права ухвалювати зміни до Конституції через умови воєнного стану.

Про це заявив колишній суддя Конституційного Суду Віктор Шишкін, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Парламент та президент показали українському народу, що вони не поважають Конституцію. В ст. 157 Основного Закону написано, що Конституція не може бути змінена в умовах воєнного стану. Не оголошення війни, не введення воєнного стану, а умови. Вони проігнорували такий припис Конституції”, – каже експерт.

Він переконаний, що умови воєнного стану почалися з першого вистрілу, зробленого з території Росії і вступ її сил на терени України.

“У таких умовах ми приймали закон про окуповані території від 15 квітня 2014 року, де чітко записано, що у нас з’явились окуповані території в наслідок агресії Російської Федерації. Це не умови воєнного стану?”, – дивується Віктор Шишкін.

Він вважає голосування у Верховній Раді приниженням України на міжнародній арені і називає день голосування “чорним четвергом”.

“Тому що ми даємо карт-бланш Путіну говорити про те, що він не агресор. Якщо ми змінюємо Коснтитуцію у воєнних умовах, ми показуємо, що у нас немає воєнного стану. Якщо немає умов воєнного стану, то й немає агресора. І всі наші волання, що Російська Федерація є агресором, зникають самим собою”, – каже Віктор Шишкін.

На ремарку, що країни ЄС та США підтримали судову реформу, колишній суддя Конституційного суду звинуватив ініціаторів заяв у низькому професіоналізмі у галузі права.

“А вони читали нашу Конституцію? Якщо ні, то чому нав’язувати нам поведінку, яка йде в розріз з нашою Конституцією. Як би ось той Штайнмаєр (Франк-Вальтер Штайнмаєр – міністр закордонних справ ФРН – ред.) чи американці поставилися б до цінності своєї Конститції? Значить їхню Конституцію не можна порушувати, а нашу – можна. Окрім як подвійних стандартів дипломатичного корпусу ЄС та інших країн я не бачу”, – обурюється Віктор Шишкін.

Нагадаємо, 2 червня народні депутати ухвалили нову редакцію закону “Про судоустрій та статус суддів”, а слідом за ним – зміни до Конституції у частині правосуддя. 

Правозахисники та експерти розкритикували правки, вказавши на те, що вони можуть стати інструментом для встановлення контролю за судовою системою.

Раніше очільниця фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко розкритикувала судову реформу, за яку проголосували 13 з 19 членів її фракції.

В четвер Надія Савченко зареєструвала в парламенті свій перший проект постанови – про скасування рішення парламенту про ухвалення закону про судоустрій і статус суддів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: