Конституційний Суд визнав декомунізацію законною

Дата: 16 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Конституційний Суд визнав законним Закон України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки”.

Про це повідомляє низка медіа з посиланням на пресслужбу суду, зокрема, українська служба BBC.

Деякі медіа, посилаючись на власні джерела, зауважили, що у суді рішення назвали “важливим для країни”. За словами джерела “Української правди”, суд вирішив, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і запереченням конституційних принципів та демократичних цінностей. Розгляд справи відбувався у закритому режимі. Утім, паралельно під стінами суду декілька десятків людей вимагали не допустити можливої відміни декомунізації.  

Фото: 24 канал

До суду з проханням визнати неконституційним так званий закон про декомунізацію звернулись 46 депутатів парламенту ще у 2017 році. Вони стверджували, що закон порушує низку конституційних прав українців, зокрема прав на свободу вираження поглядів, свободу асоціацій, мирних зібрань та виборчі права. Критикували закон й правозахисники, які випустили детальний аналіз документу. Наприкінці 2015 року свій негативний висновок щодо закону оприлюднила й Венеційська комісія.

Як відомо, Закон України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки” парламент прийняв у 2015 році. Тоді за відповідне рішення проголосували 254 депутати. Голова українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, який в той день виступав з трибуни Верховної Ради, наголосив, що закон є способом позбавлення від радянських міфів щодо Другої світової війни та перемоги над нацизмом. 

З того часу на всій території України виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, зокрема у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів стало протизаконним. Також у рамках декомунізації перейменували низку українських міст. Інститут національної пам’яті у квітні цього року наголошував, що свою назву змінили 987 населених пунктів. Крім того, в Україні демонтували й понад 2,5 тисячі пам’ятників, пов’язаних з радянським минулим. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: