Конституційний Суд відхилив скаргу довічно ув’язненого Панасенка на неможливість дострокового звільнення

Дата: 07 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Конституційний Суд відмовився розглядати скаргу Володимира Панасенка на положення Кримінального кодексу, які виключають можливість дострокового звільнення для довічно засуджених.

Таку ухвалу КС прийняв 18 квітня. 

Володимир Панасенко в суді

Панасенко просив перевірити на конституційність частину першу статті 82 Кримінального кодексу України, згідно з якою довічно засуджені не можуть розраховувати на заміну невідбутої частини покарання на більш м’яке, на відміну від інших категорій в’язнів.

Колегія суддів у складі Миколи Мельника, Сергія Саса та Станіслава Шевчука ухвалила відмову у розгляді скарги, мотивуючи тим, що порушене у скарзі питання не належить до повноважень КСУ. 

За визначенням колегії, у скарзі йдеться про неврегульованість у ККУ питання щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким для осіб, які відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі. А “неналежне законодавче врегулювання або його відсутність не може бути підставою для відкриття конституційного провадження у справі”.

Колегія послалась на пункти 2 та 4 статті 62 Закону України “Про Конституційний Суд України”.

У суді також зазначають, що Панасенко не надав копій усіх документів і матеріалів, на які посилається, а також не вказав їх у переліку, який додається до скарги.

Нагадаємо, Володимира Панасенка у вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив до довічного позбавлення волі. Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, вчинене на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини.

Адвокати Панасенка та низка правозахисників вважають, що справа проти Панасенка сфальшована.

Раніше колегія суддів Апеляційного суду Вінницької області відхилила прохання адвокатів про дострокове звільнення довічно засудженого Володимира Панасенка

Правозахисники наголошують, що в українському законодавстві відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Водночас, відбувши 20 років покарання, ув’язнені можуть звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі.

У парламенті вже понад два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: