Конституційний суд відклав розгляд закону про люстрацію

Дата: 16 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Конституційний Суд відклав розгляд люстраційного закону. Про дату початку розгляду буде повідомлено додатково.

Про це “Українській правді” повідомив представник парламенту у КС Леонід Ємець.

Рішення зачитав голова КС Юрій Баулін, згідно з цим рішенням “про дату початку розгляду буде повідомлено додатково“.

Таким чином суд задовольнив клопотання Ємця про відкладення засідання суду до того, як рішення щодо закону винесе Венеціанська комісія та Верховною Радою буде внесено зміни.

Водночас суд відмовив у іншому клопотанні про допит 231 депутата, що голосували за закон про люстрацію, і Олександра Турчинова, який підписав його.

Також судді взяли до уваги зауваження представника Верховної Ради у КС про те, що 7 суддів мають заявити самовідвід, оскільки “не мають права розглядати справу, бо в них є конфлікт інтересів“.

Якщо в рамках справи буде доведено, що вони сприяли узурпації влади Януковичем, вони зацікавлені в тому, щоб скасувати закон про люстрацію“, – пояснив Ємець.

Нагадаємо, раніше представники Громадського люстраційного комітету анонсували акцію під будівлею Конституційного суду, щоб не допустити скасування люстраційного закону.

“Існує велика вірогідність того, що КСУ під тиском колишніх високопосадовців часів Януковича може скасувати Закон “Про очищення влади”, що призведе до зриву процесу люстрації в Україні і можливості повернення колишніх регіоналів“, – зазначали у Громадському люстраційному комітеті.

Карл Волох, член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції, член робочої групи з доопрацювання Закону та співзасновник Громадського люстраційного комітету, на брифінгу 9 квітня зазначав, що судді, зокрема Верховного суду, мають у цій справі конфлікт інтересів, бо багато суддів чи їх родичів з тих чи інших причин підпадають під люстраційний закон.

Справа в тому, що судді виявились найменш підготовленими до майнової люстрації на відміну від інших службовців, які мали протягом кількох років оприлюднювати свої декларації. Судді закрились певною Постановою Конституційного Суду кілька років тому і не оприлюднювали свої декларації“, – зазначив Волох.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: