Конституційний суд РФ поставив себе вище за Страсбург

Дата: 24 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Конституційний суд Російської Федерації визнав верховенство російського права над європейським.

Як повідомив 20 червня російський “Перший канал“, тепер Конституційний суд буде самостійно визначати, наскільки те чи інше рішення Європейського суду відповідає російській Конституції.

Конституційний суд Росії сьогодні вніс ясність у ситуацію, яка до цього часу залишалася невизначеною: що робити якщо Європейський суд з прав людини виніс одне рішення, а Конституційний суд нашої країни – інше. В результаті Конституційний суд залишив за собою право визначати способи реалізації постанови Європейського суду. При перегляді цивільної справи за новими обставинами КС буде самостійно визначати, наскільки винесене в Страсбурзі рішення відповідає Основному Закону Росії“, – наголошується в сюжеті каналу.

У матеріалі на Національному антикорупційному порталі автор Богдан Мірошніков, коментуючи це рішення, порівнює його із закликами Росії ліквідувати Гаазький трибунал і додає: “Платити за рахунками доведеться. А те, що вони визнали своє право вище європейського, формально не дає тепер можливості звертатися до судів з приводу скасування рішень щодо арештів російського майна в країнах ЄС. До того ж, ЄСПЛ вже виніс рішення у справі ЮКОСа, і саме цей суд є останньою інстанцією, тому звертатися нікуди. Ні, якийсь Басманний або Пхеньяньський суд може винести рішення про скасування рішення ЄСПЛ, але із цього весь світ буде лише сміятися“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: