Конституційний Суд просять визнати незаконним “особливий статус” Донбасу: чи вплине це на життя людей там?

Дата: 22 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Депутати фракції “Самопоміч” звернулися до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним Закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, який визначає так званий особливий статус цих територій. 

Про це повідомляє пресслужба партії. 

Під зверненням фракція нібито зібрала 53 із 45 потрібних підписів народних депутатів. Дію закону, який ще у вересні 2014 року проголосувала Верховна Рада, відтерміновують щороку. За словами членів “Самопомочі”, закон сукупно порушує 26 статей Конституції України.

“Найбільшу загрозу вони несуть принципам незалежності, суверенітету, унітарності, а також праву на місцеве самоврядування”, – підкреслюють вони.  

Зі свого боку адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова наголошує, що ухвалений для забезпечення виконання Мінських угод закон є лише політичною декларацією. 

“Сам текст закону викликав багато дискусій у парламенті через особливі умови проведення місцевих виборів, питання недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей (так звана “амністія”). Проте він був двічі подовжений Верховною Радою України і наразі діє до 31 грудня 2019 року. По суті, документ є політичною декларацією, і за п’ять років його існування жодного дня не працював”, – наголошує експертка. 

Одним з аргументів останнього продовження дії закону стало збереження санкцій проти Росії. 

“Існування закону, навіть якщо його норми є суперечними, є певним політичним компромісом, і визнання його неконституційним не вплине ані на життя людей, ані на реалізацією ними своїх прав”, – підсумовує Луньова. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: