Конституційний Суд перевірить законність постанови парламенту про санкції щодо українських телеканалів

Дата: 19 Червня 2019
A+ A- Підписатися

У четвер, 20 червня, о 10.00 Велика палата Конституційного Суду України почне розглядати питання конституційності постанови парламенту щодо застосування санкцій до низки телеканалів в Україні.

Про це повідомив відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Як зазначили у відділі комунікацій, Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції України Постанови Верховної Ради “Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” від 4 жовтня 2018 року № 2589–VIII.

Йдеться про рішення щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно юридичних осіб, зареєстрованих в Україні, основним видом діяльності яких є діяльність у сфері телевізійного мовлення (ТОВ “Аріадна ТВ”, “Новий формат ТВ”, “ТВ Вибір”, “112-ТВ”, “Лідер ТВ”, “Партнер ТВ”, “Новини 24 години”).

Суб’єкт права на конституційне подання вважає, “що Постанова є неконституційною, оскільки її прийняття відбулося з порушенням Верховною Радою України конституційної процедури її розгляду та ухвалення, включаючи спотворення результатів голосування народних депутатів України внаслідок їх неособистого голосування, а парламент, прийнявши Постанову, вийшов за межі своїх повноважень, встановлених виключно Конституцією України”.

Подання до Конституційного Суду підписали, зокрема, депутати від Опозиційного блоку Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Тетяна Бахтєєва, Дмитро і Михайло Добкіни і Вадим Новинський. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: