Конгресмени-республіканці подали законопроєкт щодо повного виходу США з ООН
Конгресмени-республіканці подали на розгляд законопроєкт щодо повного виходу США з Організації Об’єднаних Націй (ООН) через те, що, на їхню думку, вона не сприяє просуванню американських інтересів і не відповідає політиці президента Дональда Трампа “Америка понад усе”.
Про це повідомило американське видання Fox News.

Відповідний документ під назвою “Акт про повний вихід із провальної ООН” (Disengaging Entirely From the United Nations Debacle Act of 2025), що передбачає припинення членства США в ООН і її підрозділах, а також фінансування цих організацій, представив 20 лютого сенатор-республіканець від штату Юта Майк Лі. Співавторкою законопроєкту стала сенаторка від Теннессі Марша Блекберн.
У Палаті представників законопроєкт планує представити конгресмен від Техасу Чіп Рой, який також заявляв, що ООН та її структури не працюють в інтересах американців.
“Організація Об’єднаних Націй перетворилася на платформу для тиранів і майданчик для нападів на Америку та її союзників”, — цитує його слова Fox News.
Журналісти нагадали, що Сполучені Штати є найбільшим донором ООН. Так, 2022 року внески країни склали понад 18 мільярдів доларів — приблизно третина загального бюджету організації (дані Ради з міжнародних відносин США).
“Що взагалі досягла ООН? Попри всі ці кошти та увагу, ця корумпована глобалістська організація протягом десятиліть не змогла запобігти війнам, геноцидам, порушенням прав людини і навіть пандеміям”, — заявив Рой.
Співавторами законопроєкту також стали республіканці Майк Роджерс (Алабама), Елай Крейн (Аризона), Діана Харшбаргер (Теннессі), Анна Поліна Луна (Флорида), Гаррієт Гейгеман (Вайомінг), Джош Бречін (Оклахома), Томас Массі (Кентуккі) і Марджорі Тейлор Грін (Джорджія).
Законопроєкт, який мають представити у Палаті представників 21 лютого, передбачає, що США не братимуть участі в мирних переговорах за посередництва ООН. Він також забороняє виконавчій владі укладати будь-які угоди про членство в ООН або її дочірніх організаціях без схвалення Сенату.
Водночас відомо, що ООН також зазнала критики з боку демократів через війну між Ізраїлем та ХАМАСом. Так, 11 демократів приєдналися до республіканців у листопаді 2024 року. Тоді вони направили листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, в якому звинуватили організацію у відсутності нейтралітету та “однозначному прийнятті сторони проти Ізраїлю”.
Трамп уже намагався скоротити або припинити фінансування структур ООН під час свого першого президентського терміну. Цю політику він продовжив у другій каденції. Зокрема, підписав указ про вихід США з Ради ООН з прав людини та припинення фінансування Агентства ООН з надання допомоги палестинським біженцям (UNRWA).
Раніше ZMINA повідомляла про те, що на початку лютого 2025 року Трамп вивів США з Ради ООН з прав людини, зупинив надання допомоги агенції, що опікується палестинськими біженцями, а також наказав переглянути доцільність перебування в ЮНЕСКО.
Слідом за США Раду покинув Ізраїль.