Конгресмени-республіканці подали законопроєкт щодо повного виходу США з ООН

Дата: 21 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Конгресмени-республіканці подали на розгляд законопроєкт щодо повного виходу США з Організації Об’єднаних Націй (ООН) через те, що, на їхню думку, вона не сприяє просуванню американських інтересів і не відповідає політиці президента Дональда Трампа “Америка понад усе”.

Про це повідомило американське видання Fox News.

Фото з відкритих джерел

Відповідний документ під назвою “Акт про повний вихід із провальної ООН” (Disengaging Entirely From the United Nations Debacle Act of 2025), що передбачає припинення членства США в ООН і її підрозділах, а також фінансування цих організацій, представив 20 лютого сенатор-республіканець від штату Юта Майк Лі. Співавторкою законопроєкту стала сенаторка від Теннессі Марша Блекберн.

У Палаті представників законопроєкт планує представити конгресмен від Техасу Чіп Рой, який також заявляв, що ООН та її структури не працюють в інтересах американців.

“Організація Об’єднаних Націй перетворилася на платформу для тиранів і майданчик для нападів на Америку та її союзників”, — цитує його слова Fox News.

Журналісти нагадали, що Сполучені Штати є найбільшим донором ООН. Так, 2022 року внески країни склали понад 18 мільярдів доларів — приблизно третина загального бюджету організації (дані Ради з міжнародних відносин США).

“Що взагалі досягла ООН? Попри всі ці кошти та увагу, ця корумпована глобалістська організація протягом десятиліть не змогла запобігти війнам, геноцидам, порушенням прав людини і навіть пандеміям”, — заявив Рой.

Співавторами законопроєкту також стали республіканці Майк Роджерс (Алабама), Елай Крейн (Аризона), Діана Харшбаргер (Теннессі), Анна Поліна Луна (Флорида), Гаррієт Гейгеман (Вайомінг), Джош Бречін (Оклахома), Томас Массі (Кентуккі) і Марджорі Тейлор Грін (Джорджія).

Законопроєкт, який мають представити у Палаті представників 21 лютого, передбачає, що США не братимуть участі в мирних переговорах за посередництва ООН. Він також забороняє виконавчій владі укладати будь-які угоди про членство в ООН або її дочірніх організаціях без схвалення Сенату.

Водночас відомо, що ООН також зазнала критики з боку демократів через війну між Ізраїлем та ХАМАСом. Так, 11 демократів приєдналися до республіканців у листопаді 2024 року. Тоді вони направили листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, в якому звинуватили організацію у відсутності нейтралітету та “однозначному прийнятті сторони проти Ізраїлю”.

Трамп уже намагався скоротити або припинити фінансування структур ООН під час свого першого президентського терміну. Цю політику він продовжив у другій каденції. Зокрема, підписав указ про вихід США з Ради ООН з прав людини та припинення фінансування Агентства ООН з надання допомоги палестинським біженцям (UNRWA).

Раніше ZMINA повідомляла про те, що на початку лютого 2025 року Трамп вивів США з Ради ООН з прав людини, зупинив надання допомоги агенції, що опікується палестинськими біженцями, а також наказав переглянути доцільність перебування в ЮНЕСКО. 

Слідом за США Раду покинув Ізраїль.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter