Комітет захисту журналістів вимагає розслідувати вбивство російських журналістів у ЦАР

Дата: 02 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Міжнародний комітет захисту журналістів (CJP) вимагає від влади Центральноафриканської Республіки, Росії та ООН негайно провести ретельне і прозоре розслідування вбивства журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва у ЦАР.

Про це йдеться на сайті організації.

Координаторка організації Анжела Кінтал у своїй заяві наголосила, що “вбивство журналістів – найжорстокіша форма цензури” і не має залишитися безкарним.

Про загибель журналістів, які знімали фільм про діяльність російських найманців у ЦАР, стало відомо 31 липня. За однією з версій, їхній автомобіль обстріляли недалеко від міста Бангі. Повідомлялося також, що причиною нападу могла стати спроба пограбування і що журналістів спочатку допитали, а потім убили.

Центр управління розслідуваннями, для якого Джемаль, Радченко і Расторгуєв знімали фільм, почав власну перевірку. В організації, яка є журналістським проектом Михайла Ходорковського, заявили, що вважають сумнівною версію влади ЦАР про причетність до вбивства членів ісламістського альянсу “Селека”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: