Комітет Сенату США визнав Голодомор геноцидом

Дата: 27 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, у якій Голодомор 1932–1933 років визнається геноцидом українського народу. Резолюцію рекомендували до схвалення верхньою палатою Конгресу.

Про це повідомляє посольство України в США у Facebook.

“Проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії”, – заявили в посольстві.

У дипломатичному представництві України нагадали, що резолюція, співавторами якої виступили понад два десятки сенаторів, була представлена 14 березня 2018 року.

Станом на сьогодні Голодомор визнаний геноцидом у 12 американських штатах.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу, а ще в низці країн – органи влади їхніх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже чотири мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад шість мільйонів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: