Комітет ВР блокує ратифікацію Римського статуту через Порошенка

Дата: 22 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Законопроект про ратифікацію Римського статуту блокується парламентським комітетом  з питань правової політики та правосуддя, який очолює депутат від Блоку Петра Порошенка Руслан Князевич.

Про це заявив народний депутат Віталій Купрій, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Коли зареєстрували законопроект, було прийнято рішення в комітеті Руслана Князевича – просто його не вносити в порядок денний і не розглядати його, оскільки саме від нього залежить відправлення до Конституційного Суду України і внесення для обговорення в парламент, аби ухвалити його в першому читанні”, – каже депутат.

“Я особисто мав зустріч з Петром Порошенком, зокрема, з цього питання. Вона відбувалась на засіданні фракції 9 лютого, коли президент прийшов переконувати нас, аби ми проголосували за кандидатуру Генерального прокурора Віктора Шокіна. Він тоді попросив не робити жодної заяви з приводу Римського статуту і провести з ним окрему зустріч з цього питання. Я погодився. Після цього я неодноразово звертався до нього з листами про зустріч, до глави АП Бориса Ложкіна двічі писав. Мені було в обговоренні питання відмовлено. Я написав листа з вимогами до президента надати свою позицію з цього питання. На теперішній час вже минуло півтора місяці, а відповіді я не отримав”, – розповідає Віталій Купрій.  

Політик каже, що президент Порошенко не зацікавлений у ратифікації Статуту Міжнародного кримінального суду. На його думку, Петро Порошенко боїться, що відповідатиме за сотні жертв українських солдатів, які загинули внаслідок некомпетентних наказів Головнокомандуючого.

“Петро Порошенко нічого не боїться, окрім Міжнародного кримінального суду, бо не має від нього імунітету. Він боїться, що його притягнуть до відповідальності за некомпетентні накази, які призвели до загибелі сотень українців”, – окреслює можливі президентські страхи Віталій Купрій.

“Скажіть, будь ласка, чи усвідомлюють самі народні депутати, що це не є предметом військових злочинів відповідно до Римського Статуту? Чи може це хтось донести пану Порошенку, що це взагалі не предмет Міжнародного кримінального суду?”, – дивується голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

За даними Управління ООН з прав людини, з квітня 2014 року внаслідок військового конфлікту на сході України вбито 6 116 осіб, 15 474 отримали поранення.

У 2000 році Україна підписала Римський статут, проте наступного року Конституційний Суд ухвалив, що документ не відповідає Конституції України. Для цього необхідне внесення поправки в 124 статтю Конституції.

16 січня 2015 року народні депутати зареєстрували законопроект “Про внесення змін до статті 124 Конституції (щодо визнання положень Римського статуту)”. У разі його прийняття Україна зможе звертатися за допомогою в розслідуванні військових злочинів і злочинів проти людяності в міжнародні інстанції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: