Комітет Генасамблеї ООН ухвалив оновлену резолюцію щодо Криму

Дата: 15 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію “Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь”.

Про це повідомила в Twitter Українська місія ООН.

“3-й комітет ГА ООН ухвалив резолюцію щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму, внесену за ініціативи президента Петра Порошенка. За – 71, проти – 25, утрималися – 77”, – йдеться у повідомленні.

З держав, які проголосували проти, лише три розташовані в Європі – Росія, Білорусь та Сербія, повідомляє УНІАН. Із пострадянських держав проти проголосували також Вірменія, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан.

За ухвалення резолюції у Twitter подякував також міністр закордонних справ Павло Клімкін. “Резолюція сильніша – голосів більше. Всім дякую за роботу та підтримку. Разом працюємо далі”, –написав він.

Як повідомлялося раніше, ця резолюція враховує недоліки попередньої. Зокрема, документ враховує випадки політичного, релігійного переслідування та переслідування журналістів, а також забороняє українській стороні блокувати в’їзд та виїзд мешканців Криму на територію України.

Координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила у Facebook, що в ухваленому 14 листопада проекті є положення, запропоновані українськими правозахисними організаціями, зокрема, Кримською правозахисною групою, Центром інформації про права людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

За словами Скрипник, тепер резолюція вказує не лише на незаконність самого призову до армії, але й на незаконність пропаганди добровільного зголошення на службу в армії.

Також правозахисники наполягали на положенні про “створення та підтримку безпечних та сприятливих умов для журналістів, правозахисників та адвокатів, аби вони могли виконувати свою роботу в Криму незалежно та без необґрунтованого втручання”.

Завдяки громадським організаціям з’явилось положення про те, що Україна має докладати зусиль з підтримання економічних, фінансових, політичних, соціальних, інформаційних, культурних та інших зв’язків зі своїми громадянами в окупованому Криму, з тим щоб полегшити їм доступ до демократичних процесів, економічних можливостей та об’єктивної інформації.

У оновленій резолюції також є вимога до Росії щодо виконання тимчасових заходів наказу Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу та забезпечення навчання українською та кримськотатарською мовами.

Міністерство закордонних справ у офіційному коментарі наголошує, що попереднє голосування щодо резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації в Криму свідчить про підтримку України світом в питанні деокупації півострова.

Внесення нового документу на розгляд Генеральної асамблеї ООН зумовлене продовженням злочинної політики Росії в окупованому Криму, а також тим фактом, що Росія не виконала жодного положення попередньої резолюції, лише нарощуючи репресії на півострові, зауважують МЗС.

Оновлена резолюція містить заклик до виконання проміжного рішення Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконала Росія, йдеться у повідомленні. Окрім того, вона є одним із інструментів тиску на Росію для відкриття Криму для міжнародного моніторингу.

“Це питання прямо впливає на щоденне життя жителів Криму, а тому потребує негайного вирішення. Постійний прямий міжнародний моніторинг ситуації матиме ефект стримуючого фактору та контролюючого механізму за дотриманням РФ своїх обов’язків як окупаційної влади згідно з міжнародним гуманітарним правом”, – наголошують у МЗС.

Генеральна асамблея ООН розгляне резолюцію щодо ситуації в Криму в грудні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: