Комітет Генасамблеї ООН проголосує проект резолюції про Крим 15 листопада

Дата: 07 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН 15 листопада відбудеться голосування за новий проект резолюції про порушення прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

За її словами, співавторами документа стали представники понад 30 країн світу. Після голосування 15 листопада проект буде спрямований на розгляд Генеральної Асамблеї ООН, де голосування очікується в грудні цього року.

“Проект складається з обвинувальної частини, де фактично проголошуються злочини Росії в Криму, зокрема: автоматичне накладання громадянства Росії на громадян України в Криму і депортація незгодних, психіатрія і тортури проти інакомислячих, тортури як спосіб “вибити” зізнання в незроблених злочинах, зникнення і політичні переслідування, політично мотивоване судочинство, заборона діяльності Меджлісу і проголошення органу самоврядування кримських татар “екстремістською” організацією, використання антитерористичного і антекстремістського законодавства в політичних цілях; блокування українських ЗМІ і використання частотного ресурсу України”, – йдеться в повідомленні у Facebook.

19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН остаточно ухвалила резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

У результаті голосування, 70 країн виступили “за” ухвалення документа, 26 – проти і 76 утрималися. Проти резолюції виступили Білорусь, Вірменія, Росія, Сирія, Зімбабве та інші країни.

У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter