Колишнього “айдарівця” Сергія Кучеренка зі Сватового незаконно ув’язнили в “ЛНР” за доносом сусідки

Дата: 31 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Мешканця Сватового Луганської області, колишнього “айдарівця” Сергія Кучеренка еленерівці незаконно затримали 4 квітня 2022 року. Згодом чоловіка засудили до 8 років ув’язнення за сфабрикованими звинуваченнями. Донос на нього написала сусідка, яка хотіла, щоб його посадили. Наразі чоловіка незаконно утримують у Краснолуцькій виправній колонії №19.

Про це виданню ZMINA розповіла сестра бранця Тетяна Кучеренко.

Фото:©riarealty.ru

Жінці мало що відомо про незаконне затримання Сергія, оскільки вона давно не живе у Сватовому Луганської області. Про ті події Тетяна знає лише зі слів свідків або знайомих, які виїхали з окупованої території.

За її словами, 4 квітня 2022 року озброєні окупанти спочатку поїхали до колишнього будинку батьків, який вони продали. Оскільки нових власників не було вдома, то вони перелізли через паркан, повибивали вікна та “обшукали” помешкання. Після цього вони одразу поїхали за новою адресою проживання батьків, де теж провели “обшук”, оглянувши будинок, сараї та горища.

“Після обшуку вони роздягнули та поставивши на коліна тата. Вони поводили себе доволі агресивно та весь час матюкалися, називаючи Сергія “нацистом”. Напевно, вони його і шукали. Мамі один з окупантів сказав, що вона виховала злочинця. На це вона йому відповіла: “А ти не злочинець? Прийшов до нас з автоматом і ставиш старого діда у трусах на коліна та шукаєш на його тілі тату”, – розповідає жінка.  

Тетяна пригадує, що еленерівці забрали батька з собою як заручника для обміну на брата. Вони посадили літнього чоловіка у “воронок” та повезли до будинку Сергія. Приїхавши до Кучеренка молодшого, який тоді був дома, вони теж провели обшук. У комп’ютері брата окупанти знайшли його фотографії з побратимами з батальйону “Айдар”. Еленерівці забрали пристрій з собою як доказ для відкриття на Сергія кримінального провадження.

“Потім ці світлини показували під час судилища над ним. Сергія вони затримали та повезли до місцевого відділку “поліції”. Там його тримали два тижні у підвалі. Батька ж вони відпустили додому”, – каже сестра.

Спочатку еленерівці відмовлялися приймати у Кучеренків посилки, які або йшли місяцями, або поверталися назад. Пізніше вони сказали близьким, що вони можуть надсилати передачі хоч щодня, бо їм нічим його годувати.

Згодом окупанти зателефонували рідним Сергія і повідомили, що брата судитимуть. За словами очевидців, судовий процес над Кучеренком транслювався по місцевому пропагандистському телебаченню.

Як розповіли Тетяні свідки, на “суді” у своєму останньому слові Сергій сказав, що народився в Україні, жив в Україні та воював за Україну. Попри сфабриковану справу та відсутність доказів, його позбавили волі терміном на 8 років. Наразі чоловіка незаконно утримують у Краснолуцькій виправній колонії №19.

Тетяна припускає, що зі Сватового його могли перевезти до Луганського або Старобільського СІЗО, поки у окупаційному суді розглядалася його сфабрикована справа.

“Мені невідомо, у чому обвинувачували Сергія. Я навіть не знаю, де проходив суд. Знаю, що гєбешники декілька разів приходили до батьків. Наприклад, 22 квітня, коли у Сергія був день народження. Тоді мати попросила їх передати сину сумку з речами та їжею. І вони погодилися це зробити”, – пригадує вона.

Пізніше рідні дізналися, що на Сергія написала донос сусідка, яка раділа судилищу над ним.

Після затримання Сергія батько поїхав до нього додому і заварив вхідні двері, оскільки містяни почали грабувати будинок.

Свідки розповіли Тетяні, що Сергій попросив її скрізь про нього писати та подавати інформацію в українські держоргани, які займаються пошуком та поверненням незаконно засуджених цивільних у РФ та на ТОТ.

“Після АТО у нього було багато контузій… На одному з пальців у брата є тату у вигляді літери “С”. Правда, воно з роками вицвіло і стало ледь проглядатися”, – додає жінка.

Нагадаємо, Офіс президента планує мобілізувати вплив всіх міжнародних організацій  – ООН, ОБСЄ, Міжнародний комітет Червоного Хреста – для встановлення місць утримання, моніторингу умов перебування та звільнення незаконно утримуваних Росією цивільних.

Відомо, що 15 січня Україна та РФ здійснили черговий обмін полоненими. Додому повернулися 25 українців, серед яких 24 військові та один цивільний, якого росіяни викрали з Київської області.

За даними російського Міністерства оборони, обмін відбувся за формулою “25 на 25”, тому до Росії також передали 25 полонених окупантів. Військові РФ наразі перебувають на території Білорусі.

Попередній обмін Україна та Росія провели 30 грудня 2024 року. Тоді повернулися 189 полонених, серед яких військові та цивільні. 

Серед звільнених 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – ТрО), 43 нацгвардійці, 33 прикордонники та 24 бійці ВМС. Також звільнити з російської неволі вдалося двох цивільних, особи яких не розкривають.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter