“Кололи фізрозчин і казали, що це знеболювальне”: правозахисники розповіли про медицину в Криму

Дата: 08 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

У Криму пацієнтів дискримінують на підставі наявності страхового полісу, у лікарнях бракує більшості медикаментів, а російські страндарти надання медичної допомоги негативно вплинули на її якість.

Про це йдеться в звіті, який оприлюднила організація КримSOS.

Так, на півострові у першу чергу обслуговують страхових пацієнтів. Однак поліс складно отримати людям без російського громадянства. Особливо гостро ця проблема стоїть для осіб, які зберегли громадянство України і відмовилися від громадянства Росії, постійно проживаючи в Криму. Зафіксовані випадки відмови в наданні медичної допомоги без страхових полісів із подальшими смертями, йдеться в звіті.

У державних медзакладах Криму практично відсутні медичні препарати і медичні засоби. Часто лікарі використовують прострочені та неякісні препарати.

Державні медичні установи самі здійснюють закупівлю медикаментів, зазначено в звіті. Закупівля проводиться на тендерній основі. Через нестабільну роботу Керченської поромної переправи у постачанні лікарських препаратів з території континентальної Росії до Криму часто трапляються перебої. Також немає можливості перевірити закуплені ліки на відповідність міжнародним стандартам якості.

Так, один із респондентів, працівник медзакладу, зазначає: “Перший час ліки привозили. Були перебої, але все було заповнено. Потім почалися постійні перебої. Був час, ми просто кололи фізрозчин і говорили, що це знеболювальне”.

Окрім того, більшість опитаних лікарів повідомили, що найнадійніший спосіб отримати якісні ліки – перевезти їх з материкової частини України.

Через уведення в Криму російської системи охорони здоров’я і російських стандартів системно погіршились доступність та якість медичної допомоги в Криму. А жорсткі протоколи лікування, яким лікарі змушені слідувати, повністю нівелювався індивідуальний підхід до пацієнтів. Так, в 2015 році в результаті ненадання якісної медичної допомоги у Криму померла породілля. У звіті наведено коментар чоловіка жінки.

“Вважаю, що непроведення своєчасного лікування та грубе порушення лікарями стандартів лікування, що спричинило смерть моєї дружини, є наслідком розвалу севастопольської медицини начальником управління охорони здоров’я Ю.В. Восканяну. Саме за його прямою вказівкою лікарям заборонено призначати ліки, яких немає в лікарнях, а сьогодні в лікарнях закінчуються навіть шприци, не кажучи вже про життєво важливих препаратах. Внаслідок цього, лікування в стаціонарі перетворюється на фікцію, що закінчується смертю хворих”, – зазначив він.

Як зазначено у звіті, незважаючи на спроби правоохоронних органів розслідувати такі справи й притягувати винних до відповідальності, причини подібних смертей носять системний характер.

У звіті КримSOS представлений огляд змін в системі охорони здоров’я в Криму з 2014 року. Звіт ґрунтується на результатах власних моніторингових візитів правозахисників та інтерв’ю з працівниками медичної сфери, пацієнтами медичних установ, а також на інформації, опублікованої у відкритих джерелах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: