Кольченку відмовилися замінити ув’язнення на виправні роботи
Примусові роботи, на думку політв’язня, є одним з можливих кроків до адаптації в суспільстві. Також він заявив, що його подальше перебування в ув’язненні заважає йому продовжувати навчання в Таврійському національному університеті.
Суд мотивував свою відмову порушенням режиму в колонії з боку Кольченка та стягненням на його адресу.
Російський правозахисник Микола Щур уже встиг назвати відмову суду виключно політичним рішенням. Правозахисники подали апеляцію до Челябінського обласного суду, яку мають розглянути протягом місяця. Проте, як зазначають вони, перспектив цього розгляду небагато. У коментарі Громадському Микола Щур також зазначив, що “поки немає можливості зачепитися за щось у формулюванні відмови суду, щоб звернутися до ЄСПЛ”.
Як відомо, у серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Олександра Кольченка до 10 років позбавлення волі. Антифашиста звинувачують у тероризмі. За версією російського слідства, навесні 2014 року Олег Сенцов нібито організував у Криму підпільну групу, пов’язану з “Правим сектором”. Кольченка звинувачують в участі в “терористичному співтоваристві”. Обидва політв’язні своєї провини не визнали.
Правозахисний центр “Меморіал” визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.