Коаліція правозахисників закликала членів наглядової ради Meta подати у відставку на знак протесту
Коаліція з понад 250 правозахисних організацій з різних країн світу закликала наглядову раду Meta піти у відставку на знак протесту проти рішення компанії послабити модерацію контенту.
Про це повідомляє The Washington Post.

У відкритому листі організацій зазначається, що діяльність наглядової ради втратила свою актуальність після того, як Meta почала адаптуватися до політики адміністрації Дональда Трампа. Коаліція також заявила, що компанія припинила виконувати свої обов’язки щодо нагляду, коли несподівано для ради гендиректор Марк Цукерберг змінив політику модерації.
Організації, що входять до коаліції, серед яких Human Rights Watch і Global Witness, а також експерти з 55 країн, критикують раду за відсутність публічного протесту проти змін, які, за словами авторів листа, призведуть до поширення дезінформації, погіршення якості публічних дискусій і збільшення нападів на жінок та ЛГБТІК-людей.
Автори листа зазначили, що рада повинна зробити вибір: підтримати компанію, яка руйнує демократичні механізми та права людини, або виступити на захист принципів, для дотримання яких їх призначали. Членів ради закликають подати у відставку протягом двох тижнів, щоб це стало “історичним кроком совісті”.
Раніше, коли Цукерберг оголосив про припинення співпраці з фактчекерами в США і зняття обмежень на висловлювання, що дискредитують маргіналізовані групи, наглядова рада заявила, що підтримує намір Meta переглянути підхід до фактчекінгу, не згадуючи про зміни в правилах щодо мови ненависті.
Згодом члени ради визнали, що Meta не повідомила їх про ці зміни, що викликало обурення серед правозахисників. Одна з керівниць Digital Action, Мона Штая, зазначила, що завдання ради – забезпечувати підзвітність компанії, а не бути прикриттям для її атак на права людини та демократію.
У відповідь на лист наглядова рада заявила, що продовжує виконувати свої функції. Співголови органу підкреслили, що незалежний нагляд має надзвичайно важливе значення, і наголосили на тому, що рада ретельно оцінює зміни в політиці Meta. Вони також пообіцяли запропонувати детальні рекомендації щодо нових правил, на які компанія буде змушена відреагувати, згідно з зобовʼязаннями, які вона взяла на себе при створенні ради. У наглядовій раді стверджують, що їхня робота “говорить сама за себе”, оскільки понад 70% їхніх рекомендацій Meta реалізувала.
Зараз рада заявила, що не планує припиняти свою діяльність, а навпаки, має намір посилити її. У Meta відмовилися коментувати ситуацію.
Нагадаємо, що колишня працівниця Meta подала до суду на компанію, звинувачуючи її в “токсичній практиці пригнічення жінок”. Це сталося після нещодавніх заяв генерального директора Meta Марка Цукерберга про важливість “чоловічої енергії” в “корпоративному світі”.