Клиху до 20 років в’язниці додали строк за образу прокурора

Дата: 22 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Суддя Заводського райсуду Грозного Асламбек Шаіпов засудив українського політв’язня Станіслава Клиха до 240 годин обов’язкових робіт у справі про образу прокурора Саламбека Юнусова.

Про це повідомляє “Кавказький вузол”.

З огляду на те, що Клих вже відбуває 20-річний термін у справі УНА-УНСО, Шаіпов замінив політв’язню обов’язкові роботи 1 місяцем колонії, тобто з розрахунку 8 годин за один день.

Такий розрахунок встановлений пунктом “г” частини 1 статті 71 КК (порядок визначення термінів покарань при складанні покарань).

Оскільки Шаіпов застосував повне, а не часткове складання вироків, сумарний термін, призначений Клиху, склав 20 років та 1 місяць суворого режиму.

Клих був оголошений винним за частиною 1 статті 297 російського КК (неповага до суду, що виражалася в образі учасників судового розгляду). У дебатах сторін, які пройшли раніше в понеділок, прокурор Аслан Мусаєв вимагав для політв’язня 360 годин обов’язкових робіт із заміною їх 1 місяцем 15 днями колонії.

Сам підсудний вину не визнав.

Захист Клиха наполягав на тому, що він має психічні порушення і не усвідомлює, що відбувається. Якби підсудний “контролював свої дії, то не допустив би цього висловлювання” щодо Юнусова, підкреслювали адвокати.

Після того як Клих в середині жовтня відмовився від послуг адвоката Марини Дубровиної, його інтереси представляли два захисника: адвокат за угодою Вісхан Басаєв і державний адвокат, ім’я якого не уточнювалося.

Про другу справу Клиха стало відомо на початку квітня.

Переслідування Клиха почали на підставі протоколу судового засідання у справі УНА-УНСО у Верховному суді Чечні від 20 лютого. Клих та інший фігурант справи, Микола Карпюк, раніше були видалені із зали суду до початку дебатів. Однак на слуханнях 20 лютого розглядалося серед іншого питання продовження обом підсудним арешту. Тому їх доставили в суд.

Прокурор кримінально-судового відділу прокуратури Чечні Юнусов, який підтримував обвинувачення в процесі, почав доводити необхідність подальшого утримання в’язня в СІЗО. Тоді Клих став перебивати чиновника лайкою на його адресу. У підсумку обвинуваченого вивели із залу.

На початковому етапі слідства у справі УНА-УНСО Клих відчув на собі тортури. В результаті його психічне здоров’я серйозно погіршилося. Як розповідала адвокат Дубровіна, неадекватність стала особливо помітна з січня нинішнього року.

Юрист неодноразово заявляла клопотання про відправку клієнта на стаціонарну психіатричну експертизу, проте незмінно отримувала відмову.

Нагадаємо, у травні 2016 року Станіслава Клиха та Миколу Карпюка Верховний суд Чечні засудив на 20 і 22,5 роки ув’язнення відповідно.

Верховний суд Росії 26 жовтня відхилив апеляцію захисту й залишив у силі вирок у справі громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Українці не визнають провини, заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно і піддалися тортурам під час слідства. 

Правозахисний центр “Меморіал”, який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. “Меморіал” визнав Клиха і Карпюка політв’язнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: