Ківа пропонує повернути кримінальну відповідальність за придбання наркотиків

Дата: 12 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД вимагає звернути увагу та вжити заходів стосовно цієї ситуації.

Про це йдеться у зверненні Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні з приводу висловлювань Іллі Ківи, нового керівника Управління протидії незаконному обігу наркотиків МВС України. Він на своїй сторінці у Facebook написав, що потрібно відновити кримінальну відповідальність за незаконне придбання наркотичних засобів без призначення лікаря.

Допускаються образливі і принижуючі людську гідність висловлювання по відношенню до хронічно хворих людей. Риторика подібних висловлювань цілком відповідає націонал-соціалістичній ідеології Третього Рейху, що є абсолютно неприпустимим в наші дні в правовій державі“, – йдеться у зверненні.

Зазначено також, що зараз відбувається конкурсний набір до нового Департаменту протидії наркозлочинності при Національній поліції, який також курується Іллею Ківою.

У Міжнародному Альянсі з ВІЛ/СНІД в Україні зазначають, що Міністерство охорони здоров’я, а не МВС є основним органом, що реалізує державну політику щодо протидії незаконному обігу наркотиків.

У зверненні підкреслюється, що пропозиція представника МВС може перекреслити усі попередні досягнення у цій сфері, підірвати довіру до українського уряду з боку міжнародних донорів, спровокувати хвилю судових позовів до міжнародних інстанцій з боку хронічно хворих людей та їхніх рідних.

Представники організації вимагають звернути увагу на цю ситуацію та вжити заходів щодо посадовців, що допустили її, а також забезпечити громадський контроль за відбором до підрозділу по боротьбі з наркозлочинністю.

Альянс спрямував це звернення до прем’єр-міністра, міністра МВС, міністра охорони здоров’я та генерального прокурора.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: