Кардаш’ян – у правозахисниці: зірка реаліті-шоу збирається змінювати систему помилування у США

Дата: 12 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Всесвітньо відома зірка реаліті-шоу Кім Кардаш’ян заявила, що збирається стати юристкою, щоб змінювати систему помилування у США.

Про це пише BBC.

38-річна Кардаш’ян розповіла в одному зі своїх останніх інтерв’ю, що збирається отримати юридичну освіту до 2022 року. Таке рішення зірки не стало несподіванкою, адже торік вона активно виступала за звільнення однієї ув’язненої в країні жінки.

Еліс Джонсон – афроамериканка, яка відсиділа 21 рік у в’язниці за розповсюдження наркотиків. За словами американських силовиків, вона була причетна до контрабанди 3 тисяч кілограмів кокаїну. Водночас суд, який розглядав справу Джонсон, присудив їй довічне, незважаючи на те що жінка не вчиняла насильства щодо інших людей та нікого не вбила.

%%GALLERY%%

Кардаш’ян разом з Еліс Джонсон після її звільнення та з Дональдом Трампом у його кабінеті

За словами Джонсон, вона стала частиною наркобізнесу після того, як її сім’ю покинув чоловік, фактично залишивши саму з дітьми. Її історія стала відома американцям у 2017 році, коли жінка стала героїнею невеликого документального фільму. Кардаш’ян, яка спочатку опублікувала фільм у себе на сторінці у Twitter, згодом особисто обговорювала питання помилування Джонсон з президентом Дональдом Трампом і домоглася свого.  

“Краща новина в житті!!! Її помилування надихає і дає надію тим, хто також заслуговує в цьому житті другого шансу. Сподіваюся, я продовжу виконувати цю важливу роботу разом з організаціями, які вступили в цю битву набагато раніше за мене. Вони заслуговують на визнання. Я вже здзвонилася з Еліс Джонсон, і це, безперечно, увійде в скарбничку моїх найкращих спогадів. Перша розмова з нею, крики в трубку і загальні сльози – ніколи цього не забуду”, – написала тоді Кардаш’ян у Twitter.

Як відомо, у березні цього року ЄСПЛ визнав українське довічне позбавлення волі порушенням прав людини. Країна опинилася на першому місці серед 50 європейських сусідів за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення; таких налічується 1541 особа. 

В українському законодавстві наразі відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Відбувши 20 років покарання, людина може звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі. У парламенті вже понад два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав історію Володимира Панасенка, якого у вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив до довічного позбавлення волі. Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, скоєне на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини. Адвокати Панасенка та низка правозахисників вважають, що справа проти нього сфальшована.

Чоловік подавав скаргу до Конституційного Суду щодо положень Кримінального кодексу, які виключають можливість дострокового звільнення, проте судді відмовляли йому

ДОВІДКА. Право помилування в США належить, згідно з 2-ю статтею Конституції країни, президенту. Він може повністю помилувати людину за злочин, пом’якшити вирок, зняти накладений штраф і конфіскацію, або відтермінувати виконання вироку. Прохання про помилування надсилаються президенту, який або задовольняє їх, або відмовляє в помилуванні. Зазвичай заяви попередньо подаються на розгляд і винесення необов’язкової рекомендації чиновнику, що обіймає спеціальну посаду при президенті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: